reklama

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Heroes & Villains 2 - spotkanie komiksowe OKF-u


W sobotę 1 lipca o godzinie 14:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury (ul. Śniadeckiego 24) odbędzie się spotkanie poświęcone komiksowi amerykańskiemu Heroes & Villains 2. Wydarzeniu będzie towarzyszyć wystawa poświęcona wydawnictwu Marvel, będzie ją można oglądać do 23 lipca.
1 lipca (start 14.00) Oświęcimski Klub Fantastyki zaprasza wszystkich miłośników superbohaterskiego komiksu na spotkanie Heroes & Villains 2 – spotkanie komiksowe OKF-u

W programie m.in.:

„Wojownicy kung-fu, mutanci i Sekretne Wojny” – wydawnictwo Marvel w latach 70-tych i 80-tych (otwarcie wystawy)

Od 1 lipca prezentowana będzie na holu górnym OCK wystawa poświęcona wydawnictwu Marvel (pierwsza część, dotycząca okresu tzw. „złotej” i „srebrnej” ery amerykańskiego komiksu, towarzyszyła tegorocznym „Feriom z Fantastyką”). W latach 70-tych komiksy o superbohaterach przeżywały kryzys, ustępując popularnością historiom o wojownikach Kung-Fu, wampirach i... kaczorowi Howardowi. W latach 80-tych (nazwanych później „brązową” erą komiksu) za sprawą wielkiego sukcesu takich serii jak „Uncanny X-Men” autorstwa spółki Chris Claremont i John Byrne, „Daredevil” Franka Millera i „The Mighty Thor” w wydaniu Waltera Simonsona zeszyty Marvela ponownie sprzedawały się w setkach tysięcy egzemplarzy, a towarzyszący im biznes miał milionowe obroty.

Wystawa prezentowana będzie do 23 lipca

20170701heroesvilains

„Sekrety Gotham” (konkurs wiedzowy) - Batman, jeden z najpopularniejszych superbohaterów, wykreowany w 1939 przez Boba Kane'a i Billa Fingera na kartach komiksów wydawnictwa DC, przez dziesiątki lat doczekał się licznych przygód i prawdziwego panteonu przeciwników. Zapraszamy zatem na wiedzówkę dotyczącą tej właśnie postaci. Uczestnicy będą musieli wykazać się znajomością komiksów, ale też licznych ekranizacji przygód zamaskowanego detektywa w pelerynie.

Na najlepszych czekają nagrody i tygodniowy pobyt w pięciogwiazdkowym hotelu w Gotham, sponsorowany przez Wayne Enterprise ;)


„TM-Semic, czyli nostalgiczna podróż do przeszłości” (prelekcja)

W latach 90-tych amerykański komiks przezywał w naszym kraju prawdziwy boom, za sprawą warszawskiego wydawnictwa TM-Semic. Prelekcja przypomni pokrótce jego historię, ale przede wszystkim poleci te tytuły z bogatego katalogu, które naprawdę warto znać. Będzie to też okazja do poznania sylwetek znanych autorów ze stajni DC, Marvela, Image Comics i Dark Horse.


Turniej w konsolową grę Injustice, w której mierzą się ze sobą najbardziej znani superbohaterowie i supełotrzy wykreowani w komiksach DC

Wstęp wolny! wiek 13+


[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-