baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

8h! Maraton Komiksowy - 24 czerwca 2017


W sobotę 24 czerwca od godziny 11:00 w krakowskiej Artetece (ul. Rajska 12) odbędzie się ośmiogodzinny Maraton Komiksowy.
Maraton Komiksowy 8h to mini edycja corocznego ogólnoświatowego wydarzenia: 24 godzinnego maratonu komiksowego. Jest to pomysł amerykańskiego teoretyka komiksu Scotta McCloud'a.
Spotkanie jest otwarte dla wszystkich, którzy chcieliby się sprawdzić w rysowaniu na czas.

20170624krakow

Zasady maratonu:
W sobotę o godzinie 11:00 zostanie podany temat, pod który w ciągu 8 godzin będziemy mieć za zadanie stworzyć ośmiostronnicowy komiks. Założenie jest takie, że to od rysownika tak naprawdę zależy, jaki komiks stworzy.

Można tworzyć prace w grupie jak i w pojedynkę, zapraszamy zatem rysowników i scenarzystów, początkujących i hardcorowych komiksiarzy, uczniów z mistrzami, pasjonatów oraz wszystkich innych chcących spróbować swoich sił w maratonie.

Wybór narzędzi, formy komiksu, lub środków artystycznych jest całkowicie dowolny.

Po skończonym maratonie będzie tworzony ZIN komiksowy, na którego składać się będą skończone komiksy uczestników.
Każdy, kto będzie chciał dołączyć do zeszytu, niech wyśle nam swoje prace na tukomiks@gmail.com.

Spotkanie odbędzie się na pierwszym piętrze Arteteki, agendy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, mieszczącej się w budynku Małopolskiego Ogrodu Sztuki. Arteteka WBP w Krakowie jest domeną sztuk wizualnych, gdzie znajduje się liczący już ponad 3 500 pozycji zbiór komiksów.


[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-