NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Ogóły i szczegóły - grupowe warsztaty komiksowe - Daniel Chmielewski


W dniach 16-18 sierpnia podczas I Mistrzowskich wakacyjnych warsztatów w Przystanku Kultura w Piasecznie (ul. Kościuszki 49) odbędą się (dla osób w wieku 9-19 lat) warsztaty komiksowe prowadzone przez Daniela Chmielewskiego. Koszt - 120 złotych.
Zapraszamy na I edycję Mistrzowskich Warsztatów do Przystanku Kultura.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą doskonalić swój warsztat, poszerzyć umiejętności, wejść w nową przestrzeń wypowiedzi artystycznej, czy wreszcie odkryć swój nowy talent.

Zaprosiliśmy do współpracy znakomitych artystów, Mistrzów w swoich dziedzinach, którzy na nasze letnie warsztaty przygotowują specjalny program zajęć. Szczególne zaproszenie kierujemy, więc do naszych stałych uczestników zajęć - będzie to niepowtarzalna okazja doskonalenia umiejętności pracując z Mistrzem.

.....

Warsztaty komiksowe

Tytuł: Ogóły i szczegóły - grupowe warsztaty komiksowe

Opis warsztatów: Uczestnicy będą przez 3 dni, łącznie 9 godzin, działać na różne sposoby (jako grupa, parami, indywidualnie), by wokół wybranej przez siebie osi narracyjnej tworzyć rozgałęziające się i krzyżujące ze sobą historie. Komiksy, rozwieszane na ścianach, zamienią się w mapę działań uczestników, jednocześnie przyjmując postać wystawy, której wernisaż zbiegnie się z końcem warsztatów.

Będziemy ćwiczyć:

- umiejętne wykorzystywanie języka komiksu do opowiadania wymyślonej przez siebie historii

- kompozycję (kadrowanie, umieszczanie elementów na kadrze, kartce, dłuższym ciągu plansz)

- pisanie dialogów

- współpracę z innymi

Do dyspozycji uczestników będą wszystkie potrzebne materiały plastyczne i komiksy przyniesione przez prowadzącego do czytania i oglądania. Dla uczestnika w przygotowane będą ścieżki zadaniowe odpowiadające wiekowi każdego z uczestników z osobna.

Założenia organizacyjne:

Liczba uczestników: 10 osób, w wieku 9 – 19 lat

Odpłatność za warsztaty: 120 zł

Termin: 16,17 i 18 sierpnia

godz. 10.00 – 13.00

Przystanek Kultura, sala 18

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest opłacenie w terminie do 30 czerwca 2017r. pełnej kwoty.

Zapisy na warsztaty: www.strefazajec.pl Start zapisów 1.06.2017 r.

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Na zakończenie warsztatów każdy z uczestników otrzyma dyplom!

.....Daniel Chmielewski

Daniel Chmielewski (ur. 1983) - scenarzysta i rysownik. Tworzy autobiograficzne eseje ("Zapętlenie", "Zostawiając powidok wibrującej czerni"), komiksy naukowe ("Topografia uwagi" wraz z Zuzanną Kłyszejko) i dydaktyczne ("Czarne fale. Jak radzić sobie z depresją. Poradnik dla młodzieży" wraz z Katarzyną Szulińską). Album "Podgląd", rysowany przez Marcina Podolca, został wydany również we Francji. Zadebiutował ostatnio jako autor zilustrowanej przez Macieja Łazowskiego książki dla dzieci „Burze kuchenne i bestie bezsenne”.

Współpracuje z psychologami i trenerami przy komiksach motywacyjnych dla sportowców, regularnie prowadzi warsztaty z narracji, komiksu i rzeźby dla dzieci, młodzieży i dorosłych.[Ystad za kulturalni.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-