reklama

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Plener Kosobudki 03 - Kolor w komiksie


Od 30 czerwca do 2 lipca w Miejscu Aktywności Twórczej w Kosobudkach (Kosobudki 3) odbędzie się trzydniowy plener - warsztaty komiksu i ilustracji skupiający się na kolorze w komiksie. Koszt 240 zł (w cenie nocleg i wyżywienie).
WARSZTATY KOMIKSU I ILUSTRACJI
PROWADZĄ: prof. UZ. Magdalena Gryska, Szymon Teluk
TEMAT: Kolor w komiksie i ilustracji
30 czerwca - 2 lipca

Warsztaty adresujemy do osób, których droga jest nierozerwalnie związana z komiksem i ilustracją oraz adeptów, którzy chcieliby poczynić pierwsze kroki w ww dziedzinach. Zapraszamy również każdego kto rysuje,maluje,tworzy komiksy i ilustracje lub prace koncepcyjne na potrzeby gier i filmów. Wcześniejsze doświadczenie nie ma znaczenia. Wśród osób uczestniczących spodziewamy się także absolwentów i studentów kierunku Ilustracja i komiks z elementami concept art na Uniwersytecie Zielonogórskim oraz Kursu komiksu i podstaw ilustracji organizowanego od 4 lat w Ośrodku Postaw Twórczych we Wrocławiu. Jeśli się zastanawiacie czy podjąć kształcenie w tym kierunku można będzie poradzić się absolwentów oraz zapytać o szczegóły prowadzących.

Warsztaty odbędą się w odludnej osadzie w województwie Lubuskim, w ośrodku plenerowym KOSOBUDKI 3

facebook.com/Kosobudki

Szczegóły dotyczące dojazdu w linku.
W razie potrzeby wyjedziemy po Was do Świebodzina lub Zielonej Góry.

Podczas warsztatów będziemy kompleksowo zajmować się tematem koloru w komiksie i ilustracji, a także ich korespondencji z kilkusetletnią historią malarstwa. Wiedza z tego zakresu to stosowanie gam barwnych, temperatury koloru, akcentów kolorystycznych, łamanie barw i ich zestawianie ze sobą według różnych zasad i pomysłów. Ćwiczenia analityczne i z wyobraźni zestawimy z obserwacją z natury. Zagadnienia te omówimy szczegółowo podczas wykładów i pokazów.

Ćwiczenia praktyczne będą obejmowały : dokładne poznanie narzędzi malarskich – od kredki, przez farby kryjące do techniki olejnej oraz pędzli, szpachelek itp, nauka mieszenia farb w celu uzyskania określonych efektów i zagospodarowanie palety, stosowanie laserunków i impastów, praca farbami laserunkowymi - akwarela i farbami kryjącymi – akryl/tempera, stosowanie koloru w kadrze w celu wyeksponowania przestrzeni i światła, dobór gam barwnych w ilustracji i ich dostosowanie do nastroju oraz wieku odbiorcy, wyodrębnianie kluczowych momentów w sacenach za pomocą koloru, malowanie postaci i przedmiotów w celu uzyskiwania efektu trójwymiarowości i realizmu.

Przewidujemy także indywidualne omówienie prac uczestników, które przywiozą ze sobą (do czego zachęcamy).

Po kolacji część integracyjna i pokazy filmowe. Podczas pleneru dostępna będzie także biblioteka kilkuset komiksów, arcydzieł komiksu polskiego i światowego.

Startujemy w piątek o godzinie 20:00 ale pierwszych gości spodziewamy się już od 18:00. Kończymy w niedzielę o 14:00. W cenie pleneru wyżywienie i nocleg. Posiłki wegetariańskie - dwa śniadania, dwie kolacje i obiad. Noclegi na piętrze w dwóch pokojach 5 osobowych i wspólnej sali noclegowej (6 miejsc). Prosimy o zabranie śpiworów.

W piątek 30.06 przed plenerem, około godz. 11:00 odbędzie się także otwarcie wystawy końcoworocznej prac studentów ISW, na które serdecznie zapraszamy. Instytut Sztuk Wizualnych , ul. Wiśniowa 10, Zielona Góra

koszt całości: 240zł za os. limit uczestników: 15 (min. 10)

Zapewniamy materiały malarskie dla tych co mają problem z ich zorganizowaniem ale prosimy w miarę możliwości o zaopatrzenie się w duże bloki techniczne, komplet farb akrylowych lub temperowych (ok 8-12 tubek), komplet szczecinowych lub nylonowych płaskich pędzli o min 4 różnych szerokościach. Ubranie robocze lub fartuch długi.
Jeśli ktoś woli kupić farby akrylowe lub temperowe na sztuki prosimy o zaopatrzenie się w zestaw kolorów: cytrynowy żółty, ciepły żółty, niebieski-ultramaryna, niebieski-błękit pruski, czerwień-cynober, czerwień-karmin, biel, czerń

Adres: Kosobudki 3 , gmina Łagów , powiat Świebodziński, woj, Lubuskie

ZAPISY I INFORMACJE: aeroplan@wp.pl , ilość miejsc ograniczona

RELACJA Z KOMIX KOSOBUDKI EDYCJA 1 i 2 TUTAJ:
facebook.com/ilustracjaikomiks/
Plener odbywa się pod patronatem:
Instytut Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Zielonogórskiego
Ośrodek Postaw Twórczych we Wrocławiu


[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-