baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Wystawa komiksu i promocja albumu na podstawie prozy Stanisława Lema


16 czerwca o g. 18.30 w "Bazie Zbożowej" (ul. Zbożowa 4) - mała hala - odbędzie się wernisaż wystawy komiksu "Pułapka Gargancjana", opartego na "Cyberiadzie" Stanisława Lema. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami tego komiksu.
16 czerwca o g. 18.30 w "Bazie Zbożowej" - mała hala - odbędzie się wernisaż wystawy komiksu "Pułapka Gargancjana", opartego na "Cyberiadzie" Stanisława Lema. Scenariusz adaptacji - Paweł Chmielewski. Rysunki - Tomasz Łukaszczyk.
Równocześnie zaprezentujemy pierwsze egzemplarze wydrukowanego albumu komiksowego. Zostanie on wydany w nakładzie 250 egzemplarzy jako publikacja non-profit (nie będzie dostępny w sprzedaży, w komisie itd.), z czego część nakładu trafi do rodziny pisarza, bibliotek uniwersyteckich w Polsce i ośrodków zajmujących się dokumentacją oraz badaniem zjawiska komiksu, zaś do czytelników 160 egz. Można go zdobyć na dwa sposoby - druk całego nakładu finansowany jest poprzez zbiórkę crowfundingową na stronie Wspieram.to . Dodatkowo 10 sztuk "Pułapki Gargancjana" rozlosujemy wśród uczestników wernisażu.
Cyberiada. Siedem wypraw Trurla i Klapaucjusza - Wyprawa pierwsza czyli pułapka Gargancjana

Cyberiada. Siedem wypraw Trurla i Klapaucjusza - Wyprawa pierwsza czyli pułapka Gargancjana

Scenariusz: Paweł Chmielewski
Rysunki: Tomasz Łukaszczyk
Wydanie: I
Data wydania: Czerwiec 2017
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: B5
Stron: 20+4
Wydawnictwo: Stowarzyszenie Twórcze "Zenit"
ISBN: 978-83-943720-2-6
Nakład: 250 egzemplarzy

Stanisław Lem, jeden z pięciu – obok Conrada, Gombrowicza, Schulza i Różewicza – najwybitniejszych pisarzy polskich XX wieku, potrafił mówić wszystkimi językami i gatunkami literackimi współczesnego świata. „Pułapka Gargancjana”, metaforyczna powiastka w duchu oświeceniowym, na której kładą się cieniem i orwellowska antyutopia, i wolterowski humor i totalitarna przeszłość ubiegłego stulecia. Ta krótka opowieść – z przeszłości lub przyszłości – gdy obowiązującą będzie mitologia robotów, nagle staje się przerażająco aktualna. Tak jak aktualny jest Lem. Cokolwiek nie wymyślimy, już zostało przez niego wymyślone. Każda z podróży Trurla i Klapaucjusza, oparta na zdawałoby się prostym koncepcie, dlatego jest właśnie uniwersalną, pełną humanizmu historią.

Paweł Chmielewski
Cyberiada. Siedem wypraw Trurla i Klapaucjusza - Wyprawa pierwsza czyli pułapka Gargancjana Cyberiada. Siedem wypraw Trurla i Klapaucjusza - Wyprawa pierwsza czyli pułapka Gargancjana[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-