NEWS
- Spotkania, wystawy, imprezy
Wystawa prac z komiksu "Apokalipsa świętego Jana. Powieść graficzna"
Do 13 czerwca w Atrium Kolegium Joannis Pauli II KUL (Al. Racławickie 14) można oglądać wystawę rysunków z komiksu "Apokalipsa świętego Jana. Powieść graficzna". 7 czerwca o godzinie 18:00 planowane jest spotkanie z autorami komiksu.
Wydawnictwo eSPe i Instytutu Kulturoznawstwa KUL serdecznie zapraszają na spotkanie poświęcone książce "Apokalipsa świętego Jana. Powieść graficzna". Książce patronują Gość Niedzielny, wiara.pl i radio eM. Spotkanie odbędzie się w Atrium Kolegium Joannis Pauli II KUL, 7 czerwca o godz. 18.00, Al. Racławickie 14 Lublin.
Serdecznie zapraszamy!
Apokalipsa świętego Jana. Powieść graficzna
Rysunki: Paweł Kołodziejski
Publicystyka: Cyprian Moryc
Wydanie: I
Data wydania: Luty 2017
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: A4
Stron: 80
Cena: 38,90 zł
Wydawnictwo: eSPe
ISBN: 978-83-7482-796-6
Publicystyka: Cyprian Moryc
Wydanie: I
Data wydania: Luty 2017
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: A4
Stron: 80
Cena: 38,90 zł
Wydawnictwo: eSPe
ISBN: 978-83-7482-796-6
Dlaczego warto sięgnąć po Apokalipsę w formie powieści graficznej? Bo rysunki Pawła Kołodziejskiego oddają niezwykłość monumentalnych obrazów, ich fantastyczne, żywiołowe i szybko zmieniające się sekwencje. Dzięki graficznej formie sugestywna wizja św. Jana staje się namacalna i konkretna. Pomaga ona czytelnikowi przyswoić sobie sens Apokalipsy na poziomie głębszym niż intelektualne dekodowanie hermetycznych symboli. Rozbudza w nim pasję do medytowania, modlitwy i życia tekstem Janowego objawienia.
Czy da się naszkicować to, czego nie da się naszkicować? To, czego „oko nie widziało”? Czy grafik jest bezradny wobec proroczych wizji, które powodują, że ludzie od dwóch tysięcy lat mają na plecach ciarki? Czy da się na kartce A4 naszkicować ogrom chwały Nowego Jeruzalem, zmierzyć się z obrazem Tego, przed którym sam św. Jan pada na ziemię jak martwy? O. Cyprian Moryc i Paweł Kołodziejski (znakomity duet!) spróbowali.Efekt jest zdumiewający. Zresztą zobaczcie sami.
Marcin Jakimowicz, dziennikarz
Paweł Kołodziejski – absolwent krakowskiej ASP, autor polichromii pt: „Nowe Jeruzalem” w kościele św. Klemensa w Trzemeśni oraz polichromii „Bracia franciszkanie” w bernardyńskim refektarzu w Krakowie. Autor witraży do kaplicy w Porębie. Uprawia ilustrację książkową i komiks. Jest autorem między innymi ilustracji do książek o duchowości mnichów iroszkockich: Krzyż celtów i Modlitwa Celtów oraz albumu o polskich świętych.
O. Cyprian Moryc – franciszkanin, bernardyn, duszpasterz, wykładowca w Katedrze Teorii Kultury i Sztuki Instytutu Kulturoznawstwa KUL, Kierownik artystycznej Pracowni Św. Łukasza w klasztorze oo. Bernardynów w Lublinie. Prowadzi warsztaty pisania ikon oraz rekolekcje formacyjne poświęcone życiu duchowemu, zagadnieniom kultury religijnej i sztuki sakralnej. Autor artykułów z zakresu ikonografii chrześcijańskiej oraz poradnika integralnego rozwoju Wolność jest w tobie.
[opis wydawcy]
[Ystad za kul.pl]
Komentarze
-Jeszcze nie ma komentarzy-