NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

SZLAM 3 - wystawa komiksów i ilustracji Łukasza Kowalczuka w Rumii


7 czerwca o godzinie 18:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rumi Filia nr 1 (ul. Pomorska 11) odbędzie się wernisaż wystawy komiksów i ilustracji Łukasza Kowalczuka SZLAM 3. Wystawę będzie można oglądać do końca sierpnia.
Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi Filia nr 1, ul. Pomorska 11, zaprasza 7 czerwca, o godzinie 18:00 na wernisaż wystawy komiksów i ilustracji Łukasza Kowalczuka SZLAM 3.
Wystawę będzie można oglądać od 07.06 do 31.08. 2017 w godzinach otwarcia placówki.


20170607rumia


O autorze

Tata czytał mu na dobranoc komiksy, a mama nie miała nic przeciwko. Potem nadeszła era superbohaterów i wydawnictwa TM-Semic, któremu złożył hołd w postaci książki.

Nie ukończył żadnych studiów artystycznych, jest z wykształcenia nauczycielem polskiego.

Inspiracje? Kultura popularna oraz śmieciowa lat 80. i 90.! Poszukiwanie materiałów najczęściej polega na czytaniu książek i komiksów, oglądaniu filmów klasy B i graniu w gry video.

Może wymieniać setki nazwisk ulubionych twórców, ale zacznie od Janusza Christy, Jacka Kirby'ego czy Roberta Crumba. Ma na koncie kilkanaście samodzielnych tytułów, autorskich wystaw oraz kilkadziesiąt krótkich historii w antologiach i zinach. Jego komiksy są wydawane i prezentowane na całym świecie (Polska, Stany Zjednoczone, Kanada, Francja, Niemcy, Chile, Szwecja).

Komiksem i ilustracją zajmuje się zawodowo od 2016 roku. W ramach SZLAMu 3,
pierwszej wystawy Łukasza w Rumi, prezentujemy jego najnowsze prace.

www.lukaszkowalczuk.com

Wstęp wolny!


[Ystad za informacją prasową]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-