baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Spotkanie wokół komiksu STOLP na Big Book Festival


W sobotę 24 czerwca o godzinie 18:00 podczas trwania warszawskiego Big Book Festival (ul. Emilii Plater 31) odbędzie się spotkanie z autorami komiksu "Stolp" Danielem Odiją i Wojciechem Stefańcem.
PREMIERA: STOLP
O pierwszym komiksowym kroku w przyszłość, miastach pozbawionych młodości i ucieczce od utopii mówi tekstowo-graficzny tandem: Daniel Odija i Wojciech Stefaniec. Pytają Anna Sańczuk i Maciej Ulewicz.
SB, 24.06, GODZ. 18.00, Sala od polskiego
Stolp

Stolp

Scenariusz: Daniel Odija
Rysunki: Wojciech Stefaniec
Wydanie: I
Data wydania: 15 Czerwiec 2017
Seria: Bardo Tetralogy
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 235 x 322 mm
Stron: 116
Cena: 64,90 zł
Wydawnictwo: Wydawnictwo Komiksowe
ISBN: 978-83-64638-73-2

Futurystyczna antyutopia, eksperymentalny kryminał, do tego w formie komiksu i stworzony przez autorów znanych miłośnikom zarówno dobrej prozy jak i powieści graficznych. 

W Bardo, mieście „bez końca”, nastąpiła cicha katastrofa. Wymarła roślinność, zaczęły ginąć ostatnie gatunki zwierząt. Jedzenie zastąpiły chemiczne pigułki. Mieszkańców skaziło przekleństwo bezpłodności. Czy jest szansa, by w obliczu biologicznego rozkładu wszystkich organizmów przetrwało życie?

Wojciech Stefaniec jest specjalistą od barwy i konturu - światy, które buduje cechuje niezwykła plastyczność, a "Stolp" to dzieło, w którym popuścił wodze wyobraźni jak nigdy dotąd. Dla miłośników komiksu - lektura obowiązkowa.

Daniel Odija do tej pory był kojarzony z powieściami na wskroś realistycznymi, opowiadającymi o problemach z transformacją ustrojową. "Stolp" to radykalne odejście od tej tematyki.  Dwukrotnie nominowany do Literackiej Nagrody "Nike", jeden z najważniejszych polskich pisarzy w komiksie? To trzeba przeczytać.

"Stolp" ukazuje się w serii "Nowy Komiks Polski" i jest pierwszym tomem tetralogii "Bardo".

[opis wydawcy]
Stolp Stolp Stolp Stolp Stolp Stolp Stolp Stolp[Ystad za bigbookfestival.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-