Nowe Teksty

Nightwing #02: Blüdhaven, Tom Taylor [recenzja]
Jak komiks ocenił Sławiński?
Okładka miesiąca: marzec-maj 2024
Chmielewski wybiera okładkę miesiąca
Mity Cthulhu według Lovecrafta [recenzja]
Jak komiks ocenił Pawełek?

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

L.A.Woman - wystawa prac Joanny Karpowicz


Jutro - 25 maja - o godzinie 18:00 w krakowskiej Galerii Sztuki Artemis (ul. Poselska 15) odbędzie się wernisaż wystawy prac Joanny Karpowicz "L.A.Woman". Wystawę będzie można oglądać do 17 czerwca.
L.A. Woman - wystawa malarstwa Joanny Karpowicz

„W swoich obrazach Joanna Karpowicz wykorzystuje potencjał narracyjny Miasta Aniołów. Zagląda pod pierwszą warstwę opowieści by dotrzeć do tej, która wyłania się spod niej. Chwyta codzienną niecodzienność Los Angeles, jego urodę, jego paradoksy. Czy dociera do prawdy o tym miejscu? Dociera do czegoś bardziej istotnego. Do świadomości, że w tym dziwnym miejscu prawda nie ma żadnego znaczenia. Liczy się dobra opowieść. Każdy z obrazów Joanny Karpowicz to dobra opowieść. Ona i Miasto Aniołów są dla siebie stworzeni” - tak pisze o wystawie malarstwa „L.A. Woman” Magdalena Lankosz, scenarzystka, producentka filmowa i dziennikarka, specjalizująca się w temacie „wielkiego ekranu”.

20170525artemis

Obrazy Joanny Karpowicz, malarki i autorki komiksów będzie można oglądać w krakowskiej Galerii Sztuki Współczesnej Artemis od 25 maja. Wystawa składa się z kilkunastu prac, dla których wspólnym mianownikiem jest Los Angeles – zagadkowe, pełne powietrza i światła oraz mroku.

Zapraszamy miłośników dobrych historii.
Wystawa potrwa do 17 czerwca.

Godziny otwarcia Galerii ARTEMIS
wtorek - piątek 11.00 - 18.00
sobota 11.00 - 14.00

ARTEMIS - GALERIA SZTUKI
ul. Poselska 15
31-002 Kraków


[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-