baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

„Jak oni pracują” - opowiada Agata Napiórska


W czwartek 11 maja o godzinie 18:00 w łódzkim sklepie "Bardzo rozsądnie" (ul. Piotrkowska 142) odbędzie się spotkanie z Agatą Napiórską wokół jej książki "Jak oni pracują" zbierającej wywiady z polskimi twórcami (w tym z kilkunastoma komiksiarzami).
Bardzo rozsądnie zaprasza na spotkanie z Agatą Napiórską, autorką wydanej w marcu książki „Jak oni pracują”. Czy pracę twórczych umysłów, takich jak Józef Wilkoń, Tadeusz Rolke, Sylwia Chutnik, Filip Springer, łączy wspólny mianownik? Czy ich codzienność określa jakiś schemat, który pozwala usystematyzować i okiełznać wolność pracy na własny rachunek? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będzie można usłyszeć 11 maja o 18 podczas spotkania z Agatą Napiórską w Bardzo rozsądnie przy Piotrkowskiej 142 w Łodzi.

„Jak oni pracują” to rozmowy z ponad sześćdziesięcioma twórcami z różnych dziedzin, z różnych pokoleń i z różnym bagażem doświadczeń zawodowych. Są wśród nich pisarze, ilustratorzy, fotografowie, poeci, reżyserzy czy graficy, którzy ze swej twórczości uczynili źródło utrzymania. Agata Napiórska pytając swoich rozmówców o plan dnia, rytuały, przyzwyczajenia i nawyki, odkrywa przed czytelnikiem czasem intymne, nieraz bardzo zabawne czy zaskakujące szczegóły ich codziennej rzeczywistości. Podczas spotkania autorka opowie o poszukiwaniach idealnego systemu: czy lepiej pracować według planu czy dać się ponieść natchnieniu, tworzyć w nocy czy raczej wstawać skoro świt, wyznaczać ograniczone ramy czasowe czy mierzyć wydajność ilością znaków. Zdradzi także dlaczego Katarzyna Bonda pali kartki na patelni czy pies pudel polubił małego lwa, który zamieszkał u Wandy Chotomskiej, dlaczego Przemek Dębowski najchętniej pracuje w Ikei albo co robi rozgwiazda pod biurkiem Mariusza Szczygła. Jak oni pracują, że udaje im się tworzyć dzieła, które trwale zapisują się w różnych obszarach polskiej kultury będzie można usłyszeć 11 maja o 18:00 w Bardzo rozsądnie.
Jak oni pracują?

Jak oni pracują?

Autor: Agata Napiórska
Okładka: Joanna Strękowska
Publicystyka: Agata Napiórska, Michał Rusinek, Michał Śledziński, Bohdan Butenko, Agata Nowicka, Andrzej Sapkowski, Henryk Jerzy Chmielewski, Sylwia Chutnik, Tomasz Lew Leśniak, Rafał Skarżycki, Janek Koza, Grzegorz Kasdepke, Tomasz Kołodziejczak, Edward Lutczyn, Marek Raczkowski, Wilhelm Sasnal, Maciej Wojtyszko, Bartosz Minkiewicz, Tomasz Minkiewicz
Wydanie: I
Data wydania: Marzec 2017
Oprawa: miękka
Format: 142 x 202 mm
Stron: 320
Cena: 39,99 zł
Wydawnictwo: W.A.B.
ISBN: 978-83-280-4232-2
W książce znalazły się także rozmowy z twórcami komiksów: Henrykiem Jerzym Chmielewskim, Michałem Śledzińskim, Bartkiem i Tomkiem Minkiewiczami oraz Tomaszem Leśniakiem i Rafałem Skarżyckim, a także Bohdanem Butenką.

Kulisy pracy kreatywnych umysłów.

Andrzej Sapkowski siada do pisania już o ósmej rano niczym urzędnik, Jacek Dehnel woli pracować spontanicznie. Bohdan Butenko włącza telefon tylko na dwie godziny dziennie, Jerzy Pilch uważa, że wyłączanie telefonu to nadgorliwość. Katarzyna Bonda zanim zacznie pisać tworzy całe pudła notatek, Joanna Bator po prostu podąża za bohaterami. Przemek Dębowski najbardziej lubi pracować w Ikei, Sylwia Chutnik tylko u siebie w domu. Wanda Chotomska tworzy w łóżku, Marek Bieńczyk przy swoich dwóch biurkach. Michał Śledziński nie potrafi pracować bez muzyki, Beata Chomątowska – bez umytych okien. Papcio Chmiel zaś uważa, że zawsze jest w pracy.

Jednak mimo wszystkich różnic, twórcze umysły łączy jedno: wszystkie te rytuały i zwyczaje mają im pomóc w obróceniu pomysłu w dzieło sztuki. Zebrane przez Agatę Napiórską metody pracy tuzów polskiej literatury, nauki i sztuki są niezwykle ciekawym i cennym wglądem w duszę i życie artystów. Nie mówiąc o tym, że to lektura pełna doskonałego humoru.

[opis wydawcy][Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-