baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Dzień Darmowego Komiksu 2017 - plan godzinowy


Już w tę sobotę 13 maja w poznańskiej Czytelni Komiksów i Gazet NOVA (ul. Ratajczaka 38/40) odbędzie się Dzień Darmowego Komiksu. Zapraszamy do zapoznania się z planem godzinowym tego wydarzenia.
DDK2017plakat
plakat autorstwa Łukasza KowalczukaDUŻA SALA WYKŁADOWA - CZYTELNIA OGÓLNA II PIĘTRO

11.00
Rebirth czyli Odrodzenie w DC Comics
Małgorzata Chudziak
Po nie do końca udanym Nowym DC Comics przyszedł czas na Odrodzenie. Podczas spotkania z Egmontem na tegorocznym Pyrkonie zapowiedziano dużą liczbę serii na Polskim rynku. O co chodzi? Co warto brać, a co można sobie podarować? Wszystkiego dowiecie się na prelekcji.

12.00
Dlaczego kochamy Batman: The Animated Series?
Julian Jeliński
Gdy zapada zmrok Batmana już nie zauważysz. Jest tak mroczny, że koło niego wybuchają świecące żarówki, gasną świece, nawet fluorescencyjne ryby głębinowe stają się czarne jak smoła. Ostatnie lata w NEW 52 (oraz Rebirth), w filmach Nolana oraz Snydera przyniosły fanom uber smutnego mistrza wszechrzeczy, który jednym palcem rozkłada na łopatki Darkseida, gdy mu się akurat nudzi. A co z byciem słynnym detektywem? Z rozwiązywaniem zagadek, z porażkami, myleniem się, spaniem i dostawaniem po ludzku po mordzie? Ze świecą tego szukać (a świeca i tak zgaśnie w zetknięciu z Mega Mrocznym Rycerzem). Dlatego postanowiłem przypomnieć Wam Batmana innego, którego kochaliśmy i kochać powinniśmy i o którego powrót powinniśmy się wspólnie modlić, zamieszkującego serial „Batman: The Animated Series” z 1992 roku. Opowiem Wam o kilku nieoczywistych powodach, które czynią zarówno serial jak i wersję Batmana najlepszymi i niejeden z tych powodów Was zaskoczy.

13.00
Komiksy dla fana fantastyki
Joachim Tumanowicz
Szukasz komiksu który będzie utrzymany w Twojej ulubionej konwencji fantasy, sci-fi czy horroru? Przyjdź i poznaj listę rekomendacji.

14.30
Konkurs z komiksowymi nagrodami

15.30
Najgorsze sekretne Tożsamości
Mateusz Działowski (Pan Mateusz)
Załóż swe okulary i stań się anonimowy - powiedział Superman. Czy to wystarczy by ukryć swoje superbohaterstwo? W historii nie tylko Clark Kent szalał w najbardziej naciąganych kostiumach maskując swe codzienne wcielenie. Spotkajmy się zatem i weźmy pod lupę najgorsze próby w historii komiksu i serialu.


MAŁA SALA WYKŁADOWA - I PIĘTRO

11.30
Są komiksy, które rodzic może czytać razem z dziećmi
Maciej Gierszewski

Rynek komiksów dla dzieci rozwija się dość szybko. W ubiegłym roku na polskim rynku ukazało się ponad 80 albumów, które przeznaczone są dla najmłodszego odbiorcy. Jak wśród tego zestawu znaleźć pozycje wartościowe, ciekawe i atrakcyjne zarówno dla pociech, jak i dla dorosłego? Jaki komiks wybrać dla trzylatka, a jaki zaproponować nastolatkowi?
Prezentacja będzie miała formę krótkiego przewodnika. Propozycje zostaną podzielone na grupy wiekowe.

12.30
Spotkanie z Anną Krztoń
Anna Krztoń jest autorką niezależnych komiksów, głownie autobiograficznych, publikuje po polsku i angielsku. Podczas spotkania porozmawiamy o jej najnowszym zbiorze "Past Perfect", wydanym z okazji wystawy prac Krztoń we Wrocławiu i obejmującym opowiadania o dzieciństwie czy pierwszej ważnej zmianie pracy. Będziemy mówić o tym, jak to jest publikować anegdotki o sobie
i znajomych oraz o niezależnej scenie komiksowej w Polsce i okolicach.

13.30
Komiksy "Dragon Ball" - dawniej i dziś
Jan Skarżyński (Skarża)
Najsłynniejsza manga Akiry Toriyamy "Dragon Ball" została zakończona 20 lat temu. I choć w ostatnim rozdziale twórca pożegnał się ze światem Smoczych Kul, od pewnego czasu możemy być świadkami reaktywacji przygód Son Goku i spółki. Nowa seria zatytułowana "Dragon Ball Super" to nie tylko serial animowany. Wieloletni fan Toriyamy, rysownik Toyotaro, przejął pałeczkę, by kontynuować dzieło swego mistrza. O tej oraz kilku innych komiksowych kontynuacjach mangi Toriyamy opowie Jan Skarżyński.

14.30
Doctor Comics - fantazje i fanaberie Johna Byrne'a
John Byrne to jedna z ikon amerykańskiego komiksu, w latach 80. poprzedniego wieku był filarem wspierającym i rozwijającym wiele serii, wprowadzał nowych bohaterów i ratował podupadające serie. Dlaczego dostał przydomek Doctor Comics? Przekonajmy się pokrótce przyglądając się jego najważniejszym dokonaniom.

15.30
Bazgrolle HQ - nadcast na żywo. Gość specjalny Łukasz Kowalczuk.
Łukasz Kowalczuk - autor głupich komiksów dla mądrych ludzi.
Bazgrolle - Wiecznie młodzi weterani polskiego komiksu niezależnego, organizatorzy Złotych Kurczaków.


DLA DZIECI

W specjalnie zaaranżowanym miejscu na parterze najmłodsi uczestnicy imprezy pod opieką animatorów będą mogli upodobnić się do ulubionego superbohatera. Będzie też okazja, żeby wziąć udział w ciekawych konkursach z nagrodami i warsztatach. Przyjdźcie i zobaczcie jak fantastyczną zabawą może być komiks.

10:30
Pierwsza partia darmowych komiksów do zgarnięcia, w tym komiksy dedykowane specjalnie dla najmłodszych.

11.00
Atrakcje związane z Dniem Darmowego Komiksu (m.in. malowanie buziek) i czas na rozejrzenie się (będzie masa komiksów do obejrzenia i przebranych gości, z którymi warto zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie

11:30
Wykład -Są komiksy, które rodzic może czytać razem z dziećmi
Maciej Gierszewski

Rynek komiksów dla dzieci rozwija się dość szybko. W ubiegłym roku na polskim rynku ukazało się ponad 80 albumów, które przeznaczone są dla najmłodszego odbiorcy. Jak wśród tego zestawu znaleźć pozycje wartościowe, ciekawe i atrakcyjne zarówno dla pociech, jak i dla dorosłego? Jaki komiks wybrać dla trzylatka, a jaki zaproponować nastolatkowi?
Prezentacja będzie miała formę krótkiego przewodnika. Propozycje zostaną podzielone na grupy wiekowe.

12:30
Gra Terenowa
Gra terenowa w bibliotece, podczas której zaliczyć trzeba będzie konkretne punkty i wykonać znajdujące się tam zadanie lub wskazówki

13:30
Warsztaty
Uczestnicy kończący grę będą przechodzić do strefy warsztatowej, gdzie do godziny 16:00 powstawać będą prace związane z ulubionymi superbohaterami:
- SuperOdznaka według własnego projektu
- projekt SuperTaty - rodzinnego bohatera z mocami własnego pomysłu
- Supermocny decoupage

15.00
Mój rysunkowy przyjaciel - warsztaty komiksowe dla dzieci
Komiksy są doskonałym sposobem na nudę, zwłaszcza, gdy sami możemy je narysować! Ale od czego najlepiej zacząć? Podczas warsztatów spróbujemy zaprojektować wesołą, komiksową postać, z którą fajnie byłoby spędzać wolny czas. Kogoś, z kim będziemy mogli przeżyć niesamowite przygody. Spróbuj narysować z nim krótką historyjkę w kilku ramkach! Jeśli masz bujną wyobraźnię i lubisz rysować, to jest to spotkanie właśnie dla Ciebie!

10.00 - 16.00
Games room
Koniecznie zajrzyjcie do Informatorium, na 2 piętrze, gdzie czekać będą wolontariusze, którzy dopasują grę idealnie do wieku uczestników zabawy.
Do zobaczenia!


10.00 - 16.00
Zacznij rysowanie na tablecie graficznym.
Firma Wacom będzie prezentować swój sprzęt w Czytelni Komiksów i Gazet Nova. Będzie można spróbować przenieść swoje rysunki do wirtualnego świata.


[Ystad za lib.amu.edu.pl]

Tagi

Dzień Darmowego Komiksu 2017


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-