baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Wystawa prac Macieja Sieńczyka w Dąbrowie Górniczej


11 maja w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej (Plac Wolności 1) zostanie otwarta wystawa "Dotknął mnie promień z kosmosu. Archiwum wyobraźni Macieja Sieńczyka". Spotkanie z autorem prac odbędzie się 14 maja o godzinie 16:30. Wystawę będzie można oglądać do 4 czerwca. Kuratorem wystawy jest Sebastian Frąckiewicz.
Dotknął mnie promień z kosmosu - archiwum wyobraźni Macieja Sieńczyka to wystawa ilustracji oraz eksponatów z kolekcji Macieja Sieńczyka przygotowana specjalnie z okazji Festiwalu Literackiego Oblicza. Twórczość rysownika będzie można podziwiać w przestrzeniach ekspozycyjnych Sali Teatralnej w Holu Głównym Pałacu Kultury Zagłębia (od strony kawiarni) w terminie od 11 maja do 4 czerwca br. W trakcie festiwalu odbędzie się również spotkanie z autorem 14 maja o godzinie 16:30.

20170511dabrowa

Maciej Sieńczyk - autor komiksów, rysownik, ilustrator. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jego ilustracje można zobaczyć w takich tytułach jak Newsweek, Wysokie Obcasy czy internetowy Dwutygodnik. Ilustrował książki Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną, Paw Królowej oraz Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku - autorstwa Doroty Masłowskiej. Dzięki wydawnictwom Lampa oraz Iskra Boża wydane zostały trzy albumy komiksowe Macieja Sieńczyka: Hydrolia (2005 r.), Wrzątkun (2009 r.) oraz Przygody na bezludnej wyspie (2012 r.). W swoich rysunkach i komiksach stworzył charakterystyczny dla niego styl. Wyraźne liternictwo, wąska gama kolorystyczna i gruba kreska to znak rozpoznawalny Macieja Sieńczyka.


[Ystad za palac.art.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-