baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Jak oni pracują? - Spotkanie z Agatą Napiórską


W piątek 28 kwietnia o godzinie 19:00 w lubelskiej Próba Cafe (ul. Grodzka 5A) odbędzie się spotkanie z Agatą Napiórską wokół jej książki "Jak oni pracują" zbierającej wywiady z polskimi twórcami (w tym z kilkunastoma komiksiarzami).
Agata Napiórska, autorka książki Jak oni pracują w rozmowie z Anną Dziewit-Meller

Jakie rytuały sprzyjają twórczej pracy? Czy lepiej wzorem Wandy Chotomskiej pracować w łóżku, czy może pójść w ślady Marka Bieńczyka i korzystać z dwóch biurek? Pić kawę, wodę, czy zieloną herbatę?

Kiedy: 28.04.2017, godz. 19:00
Gdzie: Proba Cafe, ul. Grodzka 5A
Prowadzenie: Anna Dziewit-Meller
Wstęp wolny

Agata Napiórska przepytała sześćdziesiąt cztery osoby – przedstawicieli różnych obszarów kultury. Zadała im pytania o plan dnia, nawyki, rytuały i styl pracy. Niekiedy diametralnie od siebie różne, innym razem dziwnie podobne. Lektura tych rozmów ma w sobie coś z podglądactwa. Wspólnie z Agatą Napiórską zaglądamy do mieszkań znanych osób. Czasem myszkujemy pomiędzy rozrzuconymi na biurku szpargałami, innym razem wita nas doskonale uporządkowana, niezakłócająca procesu twórczego przestrzeń. Warto, wraz z autorką, wybrać się na ten spacer po mieszkaniach znanych i cenionych twórców.Jak oni pracują?

Jak oni pracują?

Autor: Agata Napiórska
Okładka: Joanna Strękowska
Publicystyka: Agata Napiórska, Michał Rusinek, Michał Śledziński, Bohdan Butenko, Agata Nowicka, Andrzej Sapkowski, Henryk Jerzy Chmielewski, Sylwia Chutnik, Tomasz Lew Leśniak, Rafał Skarżycki, Janek Koza, Grzegorz Kasdepke, Tomasz Kołodziejczak, Edward Lutczyn, Marek Raczkowski, Wilhelm Sasnal, Maciej Wojtyszko, Bartosz Minkiewicz, Tomasz Minkiewicz
Wydanie: I
Data wydania: Marzec 2017
Oprawa: miękka
Format: 142 x 202 mm
Stron: 320
Cena: 39,99 zł
Wydawnictwo: W.A.B.
ISBN: 978-83-280-4232-2
W książce znalazły się także rozmowy z twórcami komiksów: Henrykiem Jerzym Chmielewskim, Michałem Śledzińskim, Bartkiem i Tomkiem Minkiewiczami oraz Tomaszem Leśniakiem i Rafałem Skarżyckim, a także Bohdanem Butenką.

Kulisy pracy kreatywnych umysłów.

Andrzej Sapkowski siada do pisania już o ósmej rano niczym urzędnik, Jacek Dehnel woli pracować spontanicznie. Bohdan Butenko włącza telefon tylko na dwie godziny dziennie, Jerzy Pilch uważa, że wyłączanie telefonu to nadgorliwość. Katarzyna Bonda zanim zacznie pisać tworzy całe pudła notatek, Joanna Bator po prostu podąża za bohaterami. Przemek Dębowski najbardziej lubi pracować w Ikei, Sylwia Chutnik tylko u siebie w domu. Wanda Chotomska tworzy w łóżku, Marek Bieńczyk przy swoich dwóch biurkach. Michał Śledziński nie potrafi pracować bez muzyki, Beata Chomątowska – bez umytych okien. Papcio Chmiel zaś uważa, że zawsze jest w pracy.

Jednak mimo wszystkich różnic, twórcze umysły łączy jedno: wszystkie te rytuały i zwyczaje mają im pomóc w obróceniu pomysłu w dzieło sztuki. Zebrane przez Agatę Napiórską metody pracy tuzów polskiej literatury, nauki i sztuki są niezwykle ciekawym i cennym wglądem w duszę i życie artystów. Nie mówiąc o tym, że to lektura pełna doskonałego humoru.

[opis wydawcy][Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-