baner Waneko

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Narysuj dla nas komiks - warsztaty z Jakubem Kijucem w Krasnymstawie


We wtorek 25 kwietnia od godziny 15:30 w krasnostawskim Domu Kultury (ul. Okrzei 10) odbywać się będą warsztaty komiksowe z Jakubem Kijucem. Wstęp wolny, obowiązują zapisy.
Warsztat w ramach projektu „Kultura z Wami!” Kreślić pomaga: Jakub Kijuc.Chcesz wziąć udział? Pisz: projekty.kdk@gmail.com lub dzwoń: 665 437 017. Spotykamy się w Krasnostawski Dom Kultury 25 kwietnia o godz.15.30. Zajęcia bezpłatne.

Zapraszamy krasnostawską młodzież na warsztat podsumowujący nasze spotkania w szkołach ramach projektu „Kultura z Wami!”. W marcu, gdy wymienialiśmy poglądy na temat stanu kultury w Krasnymstawie nie wszystko dało się wyrazić słowami. Mamy nadzieję, że uda się kreską, obrazkiem, rysunkiem. Pomoże nam w tym Jakub Kijuc, który przy okazji zapozna Was z podstawami tworzenia komiksu. Jakub jest autorem zeszytów z serii „Konstrukt”, gdzie jednym z bohaterów jest miasto Krasnystaw. Dzieją się tu naprawdę dziwne rzeczy. Jeżeli znacie jakieś niewyjaśnione opowieści dotyczące naszej miejscowości, tym bardziej powinniście przyjść. Pamiętajcie jednak, że głównym tematem warsztatu będą Wasze jak najbardziej rzeczywiste potrzeby kulturalne. Prace, które powstaną zawisną we wnętrzu budynku KDK. Będą nam przypominały, co jeszcze powinniśmy dla Was zrobić.

20170425krasnostaw

Jakub Kijuc (ur. 1981) - absolwent Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Od kilku lat mieszka w Krasnymstawie. Wydawca, redaktor naczelny, grafik. Twórca wydawnictwa „Czarna Materia”, gdzie z powodzeniem „wskrzesza” popularne u nas ostatnio w latach 90-tych zeszyty komiksowe. Twórca komiksów „Konstrukt” i „Jan Hardy” oraz pasków komiksowych „R.O.T.A. XXI”. Jego ambicją jest przybliżenie polskiej komiksowej fantastyki szerszej publiczności. Więcej:www.jakubkijuc.blogspot.com.

Warsztat jest częścią projektu „Kultura z Wami!”, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2017".


[Ystad za lotkrasnystaw.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-