baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Co oni wyczyniają? / spotkanie z Agatą Napiórską


W niedzielę 23 kwietnia o godzinie 16:30 w warszawskiej księgarni Tarabuk (Nowy Świat 63) odbędzie się spotkanie z Agatą Napiórską wokół jej książki "Jak oni pracują" zbierającej wywiady z polskimi twórcami (w tym z kilkunastoma komiksiarzami).
Agata Napiórska napisała książkę "Jak oni pracują?" (W.A.B 2017), którą Juliusz Kurkiewicz nazwał "pudelkiem dla inteligentnych". I to jest komplement. Pierwszy nakład rozszedł się jak świeże bułeczki.

Obgadamy dziwne i ekscytujące przyzwyczajenia pracownicze m.in. Zuzy Karajewskiej, Joanny Bator, Katarzyny Bondy, Oli Niepsuj, Sylwii Chutnik, Wandy Chotomskiej, Łukasza Orbitowskiego, Marka Raczkowskiego, Papcia Chmiela, Jakuba Żulczyka i innych.

W ramach Warszawski Weekend Księgarń Kameralnych 2017 zapraszamy na spotkanie kreatywne wokół tej książki. Z Agatą porozmawia Anka Karczemska i sami nie wiemy, co z tego wyjdzie.

Ale raczej nie będzie nudno ;)
Jak oni pracują?

Jak oni pracują?

Autor: Agata Napiórska
Okładka: Joanna Strękowska
Publicystyka: Agata Napiórska, Michał Rusinek, Michał Śledziński, Bohdan Butenko, Agata Nowicka, Andrzej Sapkowski, Henryk Jerzy Chmielewski, Sylwia Chutnik, Tomasz Lew Leśniak, Rafał Skarżycki, Janek Koza, Grzegorz Kasdepke, Tomasz Kołodziejczak, Edward Lutczyn, Marek Raczkowski, Wilhelm Sasnal, Maciej Wojtyszko, Bartosz Minkiewicz, Tomasz Minkiewicz
Wydanie: I
Data wydania: Marzec 2017
Oprawa: miękka
Format: 142 x 202 mm
Stron: 320
Cena: 39,99 zł
Wydawnictwo: W.A.B.
ISBN: 978-83-280-4232-2
W książce znalazły się także rozmowy z twórcami komiksów: Henrykiem Jerzym Chmielewskim, Michałem Śledzińskim, Bartkiem i Tomkiem Minkiewiczami oraz Tomaszem Leśniakiem i Rafałem Skarżyckim, a także Bohdanem Butenką.

Kulisy pracy kreatywnych umysłów.

Andrzej Sapkowski siada do pisania już o ósmej rano niczym urzędnik, Jacek Dehnel woli pracować spontanicznie. Bohdan Butenko włącza telefon tylko na dwie godziny dziennie, Jerzy Pilch uważa, że wyłączanie telefonu to nadgorliwość. Katarzyna Bonda zanim zacznie pisać tworzy całe pudła notatek, Joanna Bator po prostu podąża za bohaterami. Przemek Dębowski najbardziej lubi pracować w Ikei, Sylwia Chutnik tylko u siebie w domu. Wanda Chotomska tworzy w łóżku, Marek Bieńczyk przy swoich dwóch biurkach. Michał Śledziński nie potrafi pracować bez muzyki, Beata Chomątowska – bez umytych okien. Papcio Chmiel zaś uważa, że zawsze jest w pracy.

Jednak mimo wszystkich różnic, twórcze umysły łączy jedno: wszystkie te rytuały i zwyczaje mają im pomóc w obróceniu pomysłu w dzieło sztuki. Zebrane przez Agatę Napiórską metody pracy tuzów polskiej literatury, nauki i sztuki są niezwykle ciekawym i cennym wglądem w duszę i życie artystów. Nie mówiąc o tym, że to lektura pełna doskonałego humoru.

[opis wydawcy][Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-