baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Dawne szkice nową kreską - warsztaty komiksowe dla seniorów oraz wnuków


W dniach 21-22 kwietnia w godzinach 16.00 – 19.30 w gdańskiej Bibliotece Manhattan (Al. Grunwaldzka 82) odbędą się warsztaty komiksowe z Piotrem Szulcem i Markiem Lachowiczem "Dawne szkice nową kreską - warsztaty komiksowe dla seniorów oraz wnuków".
DAWNE SZKICE NOWĄ KRESKĄ – warsztaty komiksowe dla seniorów oraz wnuków

Seniorze/Seniorko!
Chcesz podzielić się niezwykłymi historiami związanymi z Gdańskiem? Znasz osobę z młodego pokolenia, z którą chcesz stworzyć niepowtarzalne dzieło?

Dziewczyno/ Chłopaku!

Interesujesz się komiksem lub lubisz rysować? A może znasz starszą osobę, z którą chcesz zrobić coś kreatywnego?

Zapiszcie się razem na warsztaty komiksowe!

Brakuje ci kompana do twórczego duetu, a chcesz wziąć udział w warsztatach? Zapisz się i tak, na miejscu będzie mnóstwo kreatywnych osób. Ponadto, nie musisz umieć rysować, by wziąć udział w naszych warsztatach! Komiks to przede wszystkim medium dobrych pomysłów i wyobraźni, a dopiero później umiejętności graficznych.

Feeria Stowarzyszenie Artystyczno – Społeczne zaprasza na międzypokoleniowe, kreatywne spotkanie.

2017042122gdansk

Opis warsztatów:

W trakcie warsztatów uczestnicy krok po kroku zapoznają się z medium komiksowym, zarówno z przykładami różnorodnych komiksów dostępnych na polskim rynku, jak i poszczególnymi elementami komiksu takimi jak panele, plansze, dymki, bohater czy scenariusz. Prowadzący dokładnie objaśnią jak od początku do końca powstaje komiks, czemu towarzyszyć będą różnorodne zadania praktyczne, np. rysowanie przestrzeni, emocji bohatera oraz łączenie elementów w kadrze.

Następnie, w głównym zadaniu warsztatowym, uczestnicy dobrani w twórcze duety senior-junior skupią się na stworzeniu krótkich komiksów (1-3 strony), których tematem będą szczególne wspomnienia seniorów związane z pobytem w Gdańsku.

Warsztaty zakończy wystawa utworzonych prac, która przez okres miesiąca dostępna będzie w przestrzeni Biblioteki Manhattan we Wrzeszczu.

WARSZTATY BEZPŁATNE!


Kiedy: 21 kwietnia (piątek) i 22 kwietnia (sobota) w godzinach 16.00 – 19.30
Gdzie: czytelnia Biblioteki Manhattan we Wrzeszczu (al. Grunwaldzka 82)
Dla kogo: seniorzy/seniorki (55+), młodzież (13 - 20)

Zapisy :
e-mail: info@feeria-stowarzyszenie.pl
pod nr tel.: 512 387 584
na miejscu w Bibliotece Manhattan

Zapisy do 21 kwietnia lub wykorzystania puli miejsc.

Warsztaty poprowadzą:

Piotr Szulc – scenarzysta oraz pomysłodawca projektu

Prowadzący zajęcia i warsztaty dla wszystkich grup wiekowych przy okazji imprez, m.in. TRANSVIZUALIA; SZANOWNI PAŃSTWO I MIASTO; LITERACKI SOPOT, MIASTO SŁOWA. Scenarzysta oraz współtwórca dwóch edycji projektu miejskiego: KOMIKS W MIEŚCIE – MIASTO W KOMIKSIE: KOMIKSOWY PRZEWODNIK PO DOLNYM MIEŚCIE. Scenarzysta animacji dla Muzeum Archeologicznego w Gdańsku: KĘPA DOMINIKAŃSKA, HISTORIA ŚREDNIOWIECZNEGO BUTA. Scenarzysta komiksu „OLIMPIA Z GDAŃSKA” stworzonego na podstawie opery o tym samym tytule. Scenarzysta kilkunastu gier miejskich i muzealnych, m.in.: DETEKTYW W MUZEUM, POCIĄG DO SENSACJI, TOUR DE BOBKOWSKI. Laureat konkursów literackich i komiksowych, m.in. O ZŁOTE PIÓRO CIECHANOWA, IM. K. I. GAŁCZYŃSKIEGO W PRANIU, ODRA MIŁOSZA, KOMIKS O TEMATYCE EKONOMICZNEJ, MFKiG 2015. Publikacje literackie i komiksowe, m.in. NOWA OKOLICA POETÓW, BICEPS, ZINIOL, SILENCE.

Marek Lachowicz – twórca komiksowy, storyboardzista, reżyser.

Autor komiksów z serii „Człowiek Paroovka”, na łamach której zadebiutowały takie postaci jak Gang Wąsaczy, Grand Banda i Czopek Piotrek. Komiksową karierę zaczynał publikując między innymi w kultowym magazynie „Produkt”. Zdobywca nagród na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Łodzi za komiksy „Grand Banda” i „Samolot” narysowany do scenariusza Daniela Gizickiego. Poza albumami komiksowymi wydanymi przez Kulturę Gniewu ma na koncie liczne publikacje w prasie, zinach i Internecie. Od 2012 roku związany z gdańskim studiem animacji – Grupa Smacznego, gdzie tworzy storyboardy między innymi do serialu dla dzieci „Mami Fatale”, czy „Adventures of Annie, Ben & Mango”. Wykonuje też storyboardy, reżyseruje i nadzoruje produkcję animacji do reklam w ramach kampanii marki Nju Mobile. Jest też reżyserem serii „Adventures of Annie Ben &Mango”, oraz serialu „Grand Banda”, który powstaje w oparciu o jego komiksy.

Zapraszamy!

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.

Organizatorzy:
„Feeria” Stowarzyszenie Artystyczno – Społeczne
Miasto Gdańsk


Partner
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku


[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-