reklama

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Wystawa w Wałbrzychu: Historia Polskiego Komiksu


Od wczoraj do 11 czerwca w wałbrzyskim Muzeum Porcelany (ul. 1 Maja 9) można oglądać wystawę "Historia Polskiego Komiksu".
W Muzeum Porcelany w Wałbrzychu 10 kwietnia zjawią się Tytus, Romek i A’Tomek, a wraz z nimi wszyscy popularni polscy bohaterowie komiksów! Rozpocznie się ekspozycja poświęcona historii tego gatunku. Jej autorem jest popularyzator komiksu polskiego Wojciech Łowicki.

20170410walbrzych2

Na ekspozycji najlepsze, czasem unikalne materiały podparte ciekawostkami i anegdotami związanymi z twórcami i pracą nad ich dziełami. Będzie to wędrówka poprzez całą epokę peerelu aż do współczesności.
Dla koneserów znajdą się nie lada atrakcje, oprócz oryginalnych plansz także unikalne wydania komiksów. Wyjątkowym eksponatem będą oryginalne przybory Janusza Christy, którymi rysował przygody Kajka i Kokosza oraz archiwalne numery gazet i czasopism.

20170410walbrzych

Zapraszamy na ekspozycję „Historia polskiego komiksu”, a tym samym na spotkanie z kapitanami Żbikiem i Klossem, Kajkiem i Kokoszem, profesorkiem Nerwosolkiem, Wiedźminem oraz całą plejadą innych barwnych postaci.
Wystawa trwać będzie od 10.04 do 11.06.2017 w Muzeum Porcelany w Wałbrzychu, ul. 1 Maja 9.
[Ystad za informacją prasową]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-