reklama

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Wystawa Kajko i Kokosz – komiksowa archeologia w Ostrołęce


Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce (plac gen. Józefa Bema 8) zaprasza 8 kwietnia 2017 na godzinę 16:00 na wernisaż wystawy pt. "Kajko i Kokosz – komiksowa archeologia". Wystawę będzie można oglądać do 29 czerwca, w międzyczasie będą się przy niej odbywały przeróżne komiksowe spotkania i warsztaty.
Muzeum Kultury Kurpiowskiej w zaprasza na wernisaż wystawy pt. „Kajko i Kokosz – komiksowa archeologia”, który odbędzie się 8 kwietnia 2017 r. o godzinie 16.00 w siedzibie muzeum przy placu gen. J. Bema 8. W programie prelekcja 200 nieznanych prac Janusza Christy (wygłoszona przez Kaprala i Łamignata z bloga "Na plasterki!!!") oraz prezentacja makiety Mirmiłowa z klocków Lego. Wystawa będzie prezentowana do 29 czerwca 2017 r.

Wystawa nawiązuje w swej treści do popularnej serii komiksów autorstwa Janusza Christy. Zwiedzający zostaną wprowadzeni w tajemniczy świat dawnej słowiańszczyzny utrwalony w opowieściach o dwóch dzielnych wojach – Kajku i Kokoszu. Nasi goście zobaczą cenne zabytki archeologiczne: ceramikę, egzemplarze zabytkowej broni oraz przedmioty codziennego użytku.

Na całość wystawy składa się: 67 sztuk zabytków archeologicznych oraz ponad 30 plansz informacyjnych.

Wystawie towarzyszyć będzie szereg atrakcji takich jak:

Komiks górą! Niech żyje! – lekcja prowadzona w oparciu o nową wystawę czasową „Kajko i Kokosz – komiksowa archeologia”. Podczas zajęć uczniowie poznają różnice między tekstem literackim a komiksem. Dowiedzą się, co oznacza słowo komiks, kiedy powstały pierwsze komiksy i kto je tworzył. Na przykładzie komiksu Janusza Christy „Kajko i Kokosz”, wcielą się w rolę twórcy komiksu.
Czas trwania: około 60 minut.
Odpłatność: 5 zł od osoby.
Zajęcia adresowane do uczniów szkół podstawowych i młodzieży gimnazjalnej.
Lekcja dostępna od 21 kwietnia do 29 czerwca 2017 r.

„Komiks - sztuka czy kicz” – prelekcja połączona z prezentacją multimedialną. Zajęcia poprowadzi Stanisław Orłowski, kolekcjoner, znawca i pasjonat komiksu. Przewidziana dyskusja.
Czas trwania: około 60 minut.
Odpłatność: 5 zł od osoby.
Zajęcia są adresowane do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej.
Termin: 20 i 27 kwietnia 2017 roku

Warsztaty rysowania komiksu prowadzone przez Łukasza Kucińskiego, autora komiksów, rysunków humorystycznych i gier planszowych.
Termin: 23 kwietnia 2017 r., godz. 11.00
Odpłatność: 5 zł od osoby.
Zapisy pod numerem: 29 764 54 43 w. 43, liczba miejsc ograniczona.Konkurs na małą formę komiksową „Zdarzyło się przy kurpiowskim trakcie …” (kwiecień, maj 2017 r.)

Wystawa pokonkursowa: 4–29 czerwca 2017 r.

Komiksowa Noc Muzeów 2017 – 20/21 maja 2017 r., godz.18.00–1.00[Ystad za muzeum.ostroleka.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-