NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Warsztaty komiksowe z Pawłem Piechnikiem


28 kwietnia w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Suchym Lesie (ul. Szkolna 16) odbędą się pierwsze trzygodzinne warsztaty komiksowe prowadzone przez Pawła Piechnika "Historia komiksu i jego korzenie" (19 maja - "Sposoby narracji w komiksie"; 9 czerwca - "Bohaterowie opowieści w komiksie"). Koszt za zajęcia - 45 złotych.
Zapraszamy na nowość w ofercie zajęć edukacyjno-artystycznych Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Suchym lesie – warsztaty komiksowe prowadzone przez Pawła Piechnika, grafika, rysownika komiksów, ilustratora, nagrodzonego między innymi Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi.

20170428piechnikbaner

Warsztaty komiksowe będą składać się z dwóch bloków: części teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna będzie dotyczyć historii komiksu oraz sposobów opowiadania historii, zarówno w warstwie tekstowej jak i wizualnej. Część praktyczna będzie dotyczyć: scenariusza oraz rysunku w tym komponowania planszy komiksowej i indywidualnych konsultacji.

Warsztaty przeznaczone są dla młodzieży i osób starszych, które przede wszystkim znają podstawy rysunku i lubią opowiadać historie. Na każde spotkanie wskazane jest zabranie własnych prac, które można skonsultować z prowadzącym zajęcia.

Paweł Piechnik / PawelPiechnik.com / jest absolwentem wydziału architektury Politechniki Poznańskiej. Zawodowo zajmuje się komiksem, ilustracją oraz malowaniem murali. Współpracował przy cinematik’ach do takich gier jak Witcher, Assasin, Warhammer i wielu innych, oraz przy storyboard’ach do filmów animowanych.

20170428piechnikplakat

Terminy warsztatów:

28 kwietnia, 16.00-19.00 – historia komiksu i jego korzenie

19 maja, 16.00-19.00 – sposoby narracji w komiksie

9 czerwca, 16.00-19.00 – bohaterowie opowieści w komiksie

Koszt: 45 zł za zajęcia (łączny koszt: 135 zł za kurs), obowiązuje zniżka 25% dla posiadaczy sucholeskiej Karty Dużej Rodziny. UWAGA! Istnieje możliwość zapisu na pojedyncze zajęcia.

Organizator zapewnia podstawowe materiały plastyczne (papier, ołówki, tusz, farby), można też pracować na swoich ulubionych materiałach przyniesionych z domu.

Zapisy: sekretariat (pon. – pt. 9.00-17.00) lub pokój instruktorów (pon. – pt. 10.00-18.00) oraz pod tel. 61 25 00 400 / 61 25 00 402[Ystad za osrodekkultury.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-