baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Spotkanie z Agatą Napiórską wokół książki "Jak oni pracują"


W poniedziałek 27 marca o godzinie 19:00 w warszawskiej Cafe Kulturalna (Plac Defilad 1, PKiN) odbędzie się spotkanie z Agatą Napiórską wokół jej książki "Jak oni pracują" zbierającej wywiady z polskimi twórcami (w tym z kilkunastoma komiksiarzami).
Zapraszamy na wieczór poświęcony książce Agaty Napiórskiej „Jak oni pracują”, który poprowadzi Anna Dziewit-Meller.
Będziemy rozmawiać o pracy, pasji i codziennych sprawach polskich twórców w ich niezwykłym towarzystwie.

Andrzej Sapkowski siada do pisania już o ósmej rano niczym urzędnik, Jacek Dehnel woli pracować spontanicznie. Bohdan Butenko włącza telefon tylko na dwie godziny dziennie, Jerzy Pilch uważa, że wyłączanie telefonu to nadgorliwość. Katarzyna Bonda zanim zacznie pisać tworzy całe pudła notatek, Joanna Bator po prostu podąża za bohaterami. Przemek Dębowski najbardziej lubi pracować w Ikei, Sylwia Chutnik tylko u siebie w domu. Wanda Chotomska tworzy w łóżku, Marek Bieńczyk przy swoich dwóch biurkach. Michał Śledziński nie potrafi pracować bez muzyki, Beata Chomątowska – bez umytych okien. Papcio Chmiel zaś uważa, że zawsze jest w pracy. Jednak mimo wszystkich różnic, twórcze umysły łączy jedno: wszystkie te rytuały i zwyczaje mają im pomóc w obróceniu pomysłu w dzieło sztuki. Zebrane przez Agatę Napiórską metody pracy tuzów polskiej literatury, nauki i sztuki są niezwykle ciekawym i cennym wglądem w duszę i życie artystów. Nie mówiąc o tym, że to lektura pełna doskonałego humoru.

JakOniPracujaAgataNapiorskaBANNER

Najlepsi polscy artyści i pisarze to nie bezcielesne duchy. Oni mają ciała! A przygody tych ciał w fizycznym świecie są nie mniej ekscytujące niż stworzone przez nie dzieła. Pudelek dla inteligentnych!
Juliusz Kurkiewicz, redaktor „Gazety Wyborczej” i „Książek. Magazynu do Czytania”

Złośliwie mogłabym napisać, że nic tak nie cieszy autora jak cudza męka twórcza i znajdowanie skutecznych sposobów na pokonanie własnej niemocy. W książce Agaty Napiórskiej Jak oni pracują znaleźć można opowieści o jednym i drugim. Autorka przepytała polskie pisarki i pisarzy, malarki i malarzy, reżyserów, rysowników – cały twórczy tłum – na okoliczność tego, jak wygląda ich praca. Gdzie tworzą, na czym, z czego i jak. A także co robią, gdy tworzyć nie mogą. Wyszła z tego świetna książka o zmaganiu się z własnym talentem i oporem materii.
Anna Dziewit-Meller, pisarka, dziennikarkaJak oni pracują?

Jak oni pracują?

Autor: Agata Napiórska
Okładka: Joanna Strękowska
Publicystyka: Agata Napiórska, Michał Rusinek, Michał Śledziński, Bohdan Butenko, Agata Nowicka, Andrzej Sapkowski, Henryk Jerzy Chmielewski, Sylwia Chutnik, Tomasz Lew Leśniak, Rafał Skarżycki, Janek Koza, Grzegorz Kasdepke, Tomasz Kołodziejczak, Edward Lutczyn, Marek Raczkowski, Wilhelm Sasnal, Maciej Wojtyszko, Bartosz Minkiewicz, Tomasz Minkiewicz
Wydanie: I
Data wydania: Marzec 2017
Oprawa: miękka
Format: 142 x 202 mm
Stron: 320
Cena: 39,99 zł
Wydawnictwo: W.A.B.
ISBN: 978-83-280-4232-2
W książce znalazły się także rozmowy z twórcami komiksów: Henrykiem Jerzym Chmielewskim, Michałem Śledzińskim, Bartkiem i Tomkiem Minkiewiczami oraz Tomaszem Leśniakiem i Rafałem Skarżyckim, a także Bohdanem Butenką.

Kulisy pracy kreatywnych umysłów.

Andrzej Sapkowski siada do pisania już o ósmej rano niczym urzędnik, Jacek Dehnel woli pracować spontanicznie. Bohdan Butenko włącza telefon tylko na dwie godziny dziennie, Jerzy Pilch uważa, że wyłączanie telefonu to nadgorliwość. Katarzyna Bonda zanim zacznie pisać tworzy całe pudła notatek, Joanna Bator po prostu podąża za bohaterami. Przemek Dębowski najbardziej lubi pracować w Ikei, Sylwia Chutnik tylko u siebie w domu. Wanda Chotomska tworzy w łóżku, Marek Bieńczyk przy swoich dwóch biurkach. Michał Śledziński nie potrafi pracować bez muzyki, Beata Chomątowska – bez umytych okien. Papcio Chmiel zaś uważa, że zawsze jest w pracy.

Jednak mimo wszystkich różnic, twórcze umysły łączy jedno: wszystkie te rytuały i zwyczaje mają im pomóc w obróceniu pomysłu w dzieło sztuki. Zebrane przez Agatę Napiórską metody pracy tuzów polskiej literatury, nauki i sztuki są niezwykle ciekawym i cennym wglądem w duszę i życie artystów. Nie mówiąc o tym, że to lektura pełna doskonałego humoru.

[opis wydawcy][Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-