baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Wystawa "Polscy klasycy - węgierskie klatki" w Piotrkowie Trybunalskim


Od 23 do 31 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim (ul. Jerozolimska 29) prezentowane będzie prezentowanych kilka wystawa, w tym jedna komiksowa - "Polscy klasycy – węgierskie klatki".
Zapraszamy na wystawy z okazji Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej!

Do 31 marca 2017 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Adama Próchnika można oglądać wystawę fotografii „Spacer po Mosonmagyaróvár” autorstwa Wojtka Trojanowskiego, ukazującą jeno z partnerskich miast Piotrkowa Trybunalskiego.

Natomiast od 23 marca 2017 r. prezentowane będą dwie wystawy udostępnione dzięki uprzejmości Węgierskiego Instytutu Kultury w Warszawie.

„Polscy klasycy – węgierskie klatki” to wystawa komiksu prezentująca po jednej z prac trzech najważniejszych węgierskich twórców komiksu. Każdy komiks poświęcony jest jednemu z polskich klasyków literatury.

20170323piotrkow

„Chłopcy z Placu Broni” jest wystawą o Ferencu Molnárze. Wystawa poświęcona najbardziej popularnej do tej pory książce węgierskiej w Polsce: arcydziełu Ferenca Molnára, pisarza, dramaturga i dziennikarza. W powojennej Polsce od 1945 r. ukazało się 41 wydań powieści, w liczbie blisko 2,5 mln egzemplarzy. Na wystawie przedstawiono zarówno okoliczności powstania i niezwykłą karierę „Chłopców z placu Broni”, jak i inne dzieła autora np. jego korespondencje z frontu galicyjskiego.

Obydwie ekspozycje można oglądać do 31 marca 2017 r.

Miejscem prezentacji wszystkich wystaw jest budynek główny Miejskiej Biblioteki Publicznej, ul. Jerozolimska 29.

Spotkanie jest jednym z elementów Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej oraz 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego.

"Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej" to projekt sfinansowany ze środków Fundacji PZU.


Wystawę "Polscy klasycy – węgierskie klatki" można było obejrzeć w Polsce prawie trzy lata temu.

[Ystad za piotrkow.pl, biblioteka.piotrkow.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-