baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Jednodniowa wystawa komiksów Roberta Żytyńskiego || Komix Work In Progress


Dzisiaj - w niedzielę 18 marca - w godzinach 15:00 - 21:00 w warszawskiej Galerii Kuratorium (ul. Sienna 43) odbędzie się Wystawa komiksów Roberta Żytyńskiego || Komix Work In Progress.
Serdecznie zapraszamy do Galerii Kuratorium na drugą wystawę prac Roberta Żytyńskiego. Komix work in progress to prezentacja plansz z komiksami w dwóch rozmiarach 30 cm x 40cm oraz 50 cm x 70 cm.

Artysta urodzony w Wałbrzychu w 1965 roku, ukończył Uniwersytet Wrocławski, Sorbona - Paryż, Akademię Sztuk Pięknych w Paryżu, Wyższą Szkołę Sztuk Graficznych ESAG Penninghen - dyplom prowadzony przez Etienne Robial.

20170318warszawa


Od 1992 roku współpracuje z Telewizją ARTE oraz Eurosportem (od 1998) w charakterze grafika, ilustratora, realizatora oprawy graficznej.
2007 r wygrał konkurs na projekt oraz wykonanie aranżacji graficznej parkingu Musee du Quai Branly.
Realizuje afisze dla: RTL, Theatre de Colombes, Muzeum w Wałbrzychu, Festival Blusowy w Bauvais.
Zajmuje się również oprawą graficzną teledysków dla grup muzycznych.

Prezentował swoje prace podczas wystaw indywidualnych m.in w Londynie, Paryżu, Berlinie, Montrealu, Wałbrzychu czy Wrocławiu.
Prace Roberta Żytyńskiego znajdują się w prywatnych kolekcjach w Stanach Zjednoczonych, Francji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Kanadzie i w Polsce.

Jest to niebywała okazja do spotkania z Artystą oraz zobaczenia najnowszych prac.

Lokal przy ul. Siennej 43A jest wykorzystywany na cele kulturalne przez Fundację Promocji Kultury 44ART dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy - Dzielnicy Śródmieście.[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-