baner

NEWS

- Rozmaitości

Plener Kosobudki 02 - Postać w komiksie i ilustracji


Od 31 marca do 2 kwietnia w Miejscu Aktywności Twórczej w Kosobudkach (Kosobudki 3) odbędzie się trzydniowy plener - warsztaty komiksowe "Postać w komiksie i ilustracji". Koszt 240 zł (w cenie nocleg i wyżywienie).
KOMIX KOSOBUDKI - 2 EDYCJA
TEMAT: Postać w komiksie i ilustracji
31 marca - 2 kwietnia

Warsztaty adresujemy do osób, których droga jest nierozerwalnie związana z komiksem i ilustracją oraz adeptów, którzy chcieliby poczynić pierwsze kroki w ww dziedzinach. Zapraszamy również każdego kto rysuje,maluje,tworzy komiksy i ilustracje lub prace koncepcyjne na potrzeby gier i filmów. Wcześniejsze doświadczenie nie ma znaczenia. Wśród osób uczestniczących spodziewamy się także absolwentów i studentów kierunku Ilustracja i komiks z elementami concept art na Uniwersytecie Zielonogórskim oraz Kursu komiksu i podstaw ilustracji organizowanego od 4 lat w Ośrodku Postaw Twórczych we Wrocławiu. Jeśli się zastanawiacie czy podjąć kształcenie w tym kierunku można będzie poradzić się absolwentów oraz zapytać o szczegóły prowadzących.

20170331kosobudkiplener2

Warsztaty odbędą się w odludnej osadzie w województwie Lubuskim, w ośrodku plenerowym KOSOBUDKI 3

Szczegóły dotyczące dojazdu w linku.
W razie potrzeby wyjedziemy po Was do Świebodzina lub Zielonej Góry.

Podczas warsztatów będziemy kompleksowo zajmować się tematem postaci ludzkiej w komiksie i ilustracji. Wiedza z tego zakresu pokrywa się z podobnymi zagadnieniami znanymi z dziedzin takich jak malarstwo sztalugowe i rysunek. Zagadnienia omówimy szczegółowo podczas wykładów i pokazów. Ćwiczenia praktyczne będą obejmowały : nauka rysowania człowieka z natury w różnych układach, odtwarzanie postaci z pamięci w formie statycznej i dynamicznej, komponowanie scen z udziałem ludzi w kadrze, karykatura twarzy i sylwetki.

Przewidujemy także indywidualne omówienie prac uczestników, które przywiozą ze sobą.
Po kolacji część integracyjna i pokazy filmowe. Podczas pleneru dostępna będzie także biblioteka kilkuset komiksów, arcydzieł komiksu polskiego i światowego.

Startujemy w piątek o godzinie 20:00 ale pierwszych gości spodziewamy się już od 18:00. Kończymy w niedzielę o 14:00. W cenie pleneru wyżywienie i nocleg. Posiłki wegańskie - dwa śniadania, kolacja i obiadokolacja. Noclegi na piętrze w dwóch pokojach 5 osobowych i wspólnej sali noclegowej (5 miejsc). Prosimy o zabranie śpiworów.

koszt całości: 240zł za os. limit uczestników: 15 (min. 10)

Zapewniamy materiały rysunkowe ale można zaopatrzyć się w duże bloki techniczne, ołówki, cienkopisy itp.

Adres: Kosobudki 3 , gmina Łagów , powiat Świebodziński, woj, Lubuskie

ZAPISY I INFORMACJE: aeroplan@wp.pl , 601981259, ilość miejsc ograniczona

RELACJA Z KOMIX KOSOBUDKI EDYCJA 1 TUTAJ

Plener odbywa się pod patronatem:
Instytut Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Zielonogórskiego
Ośrodek Postaw Twórczych we Wrocławiu[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-