baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Poznańska Dyskusyjna Akademia Komiksu - Nie ma przyszłości bez przeszłości - japoński przepis na komiks


W środę 15 marca od godziny 18:00 w Czytelni NOVA Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu (ul. Franciszka Ratajczaka 38/40) odbędzie się kolejne spotkanie Poznańskiej Dyskusyjnej Akademii Komiksu. Spotkanie na temat "Nie ma przyszłości bez przeszłości - japoński przepis na komiks" poprowadzi Tomasz Bazylewicz.
PDAK- Tomasz Bazylewicz
W dobie rosnącej popularności rodzimego gatunku komiksu historycznego, warto zajrzeć jak inni radzą sobie z tym tematem. Wyruszamy do Japonii - kraju gdzie tradycja i nowoczesność przenikają się wzajemnie, a historia XX w. odcisnęła wyraźny wpływ na funkcjonowanie całego społeczeństwa. Krótkie rozważania o polityce historycznej, jej konsekwencjach, a także edukacyjnej/propagandowej roli komiksu. Sprawdzamy jak szeroko pojęty komiks historyczny funkcjonuje w Japonii, na różnych przykładach modeli konstruowania scenariuszy i uwikłania w nie wydarzeń historycznych. Na czym polegają różnice między europejskim, szczególnie polskim a japońskim komiksem historycznym?

----------------------------------------PDAK to spotkania dla osób zainteresowanych komiksem i tych, którzy chcą go poznać z innej, ciekawszej strony.
PDAK to spotkania w formie wykładu lub prezentacji, podczas których ścierają się odmienne poglądy, widziane z różnych perspektyw naukowych.
PDAK to spotkania, na których równie ważne jak wykład są dyskusja i Twoje zdanie.
PDAK pozwoli zrozumieć, że komiks to coś więcej niż proste historyjki obrazkowe i odkryć fascynujący świat gry między słowem a obrazem.
Spotkania odbywają się w każdą trzecią środę miesiąca w Bibliotece Uniwersyteckiej przy ul. Ratajczaka 38/40, w sali 82 o godzinie 18.00.
Organizatorami Poznańskiej Dyskusyjnej Akademii Komiksu są Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu oraz Fundacja Instytut Kultury Popularnej.
Spotkania są otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

Kontakt:
dr Rafał Wójcik, Pracownia Starych Druków/Kolekcja Komiksów, Biblioteka Uniwersytecka, ul. Ratajczaka 38/40, 61-816 Poznań, tel.: 61 829-3829
email: rafal@amu.edu.pl
www: lib.amu.edu.pl
oraz
dr Michał Traczyk, Fundacja Instytut Kultury Popularnej, ul. Geodetów 30,60-447 Poznań; tel. 603079750
email: kontakt [at] fundacja-ikp.pl
www: fundacja-ikp.pl


[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-