baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Spotkanie z komiksem - "Wykiwani" Alexa Robinsona


16 marca od godziny 17:30 w Sopotece (ul. Tadeusza Kościuszki 14) odbędzie się spotkanie z komiksem "Wykiwani" Alexa Robinsona.
Czytanie komiksów to Twoja pasja? Chcesz poznać nowe osoby i przyjemnie spędzić czas, dzieląc się opinią na temat przeczytanego komiksu? Dołącz do Dyskusyjnego Klubu Komiksowego! Prowadzącym jest Przemysław Zawrotny.

Nadchodzące spotkanie poświęcimy "Wykiwanym" Alexa Robinsona. Serdecznie zapraszamy do lektury i zachęcamy do pojawienia się w Sopotece na dyskusji o dziele.

20170316sopot

O "Wykiwanych" i ich autorze:
O Aleksie Robinsonie krytyka mówi, że jest Robertem Altmanem amerykańskiego komiksu. Jego „Wykiwani” to utwór precyzyjnie skonstruowany, solidny pod względem objętościowym, ale też zaskakująco lekki i przyjemny w lekturze. Stanowi dobry punkt wyjścia do rozmowy o współczesnej amerykańskiej powieści graficznej. Czym ona w ogóle jest? Zapraszamy na spotkanie, podczas którego porozmawiamy o tej odmianie komiksu – pamiętając nie tylko o Robinsonie, lecz także o innych twórcach.
Koniec rozmowy na czacie.

Wstęp wolny!Wykiwani

Wykiwani

Scenariusz: Alex Robinson
Rysunki: Alex Robinson
Wydanie: I
Data wydania: Maj 2009
Tytuł oryginału: Tricked
Tłumaczenie: Robert Lipski
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: 168x240 mm
Stron: 352
Cena: 75 zł.
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-61081-32-6

Wykiwani to doskonale ukazujący prawdziwe życie dramat. W tej wciągającej powieści graficznej obserwujemy losy sześciorga ludzi: stroniącej od innych legendy rocka, kelnerki ze złamanym sercem, drobnego fałszerza, ogarniętego obsesją pomyleńca, utraconej córki i sfrustrowanej kochanki, których życie toczy się własnym rytmem do czasu, aż niekontrolowany akt przemocy sprawi, że ich linie życia zbiegną się ze sobą. Komiks ukazuje rozwój z pozoru niepowiązanych wypadków, które doprowadzają do tego zdarzenia.

[Timof i Cisi Wspólnicy]
Wykiwani Wykiwani Wykiwani Wykiwani Wykiwani[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-