baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Wystawa prac studentów Pracowni Ilustracji, Komiksu i Preprodukcji Gier i Filmów


W piątek 3 marca o godzinie 18:00 w łódzkiej Galeria Sześciu Obrazów (ul. Siedlecka 1) odbędzie się wernisaż prac studentów Pracowni Ilustracji, Komiksu i Preprodukcji Gier i Filmów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Wystawę będzie można oglądać do 19 kwietnia.
Galeria Sześciu Obrazów w Ośrodku Kultury Górna to jedyna przestrzeń wystawiennicza w tej części Łodzi.

Podczas wernisażu 3 marca 2017 zaprezentowane zostaną prace zrealizowane w Pracowni Ilustracji, Komiksu, Preprodukcji Gier i Filmu Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (prowadzenie: kierownik pracowni – prof. Gabriel Kołat, asystent – mgr Daniel Baum).

Podstawą tworzenia komiksu jest jednoczesne myślenie scenariuszem, kadrem i całą planszą – kompozycją kadrów lub bez kadrowością. Bardzo podobna sytuacja pojawia podczas rysowania storyboadów, gdzie podstawą jest oczywiście kompozycja kadrów.
W filmie i w grach najczęściej chodzi o ruch - zarówno bohaterów danej sekwencji, jak i kamery. Nieco inna sytuacja zachodzi podczas tworzenia ilustracji, gdzie w ramach jednej odsłony artysta musi znaleźć symbol akcji, atmosfery, charakteru postaci, pejzażu, otoczenia. Matt painting jest tu dość uniwersalną formą wypowiedzi, gdyż realizowany w technice cyfrowej, na tablecie przypomina techniki malarskie, rysunkowe czy graficzne.

Zmaganie z materią ilustracji - zarówno tej o charakterze intymnym (tak jak intymny jest np. tekst książki, wiersza), jak i tej o charakterze użytkowym, to główny temat wystawy.


Ekspozycję można oglądać do 19 kwietnia 2017.

Wydarzenie jest realizowane w ramach Roku Awangardy
// Łódź Stolicą Awangardy.


20170303lodz


[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-