baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Granie w czytanie: Obraz i słowo z "Ryjówką przeznaczenia"


26 lutego o godz: 14.00 w warszawskim Tarabuku w Teatrze Lalka (Pl. Defilad 1) odbędą się zajęcia z cyklu "Granie na czytanie". Motywem przewodnim jest komiks Tomasza Samojlika "Ryjówka przeznaczenia".
bilety od 15 zł

Zapraszamy dzieci w wieku 5-9 lat
na zajęcia z cyklu "Granie w czytanie"

"Obraz i słowo" to gra, której głównym tematem jest komiks.
Gra składa się z trzech stacji, na których dzieci otrzymują zadania, a za ich wykonanie pieczątkę na karcie gry.
Motywem przewodnim gry "Obraz i słowo" jest bardzo ciekawy i wartościowy pod względem edukacyjnym, komiks Tomka Samojlika "Ryjówka przeznaczenia".

20170226lalka

"Granie w czytanie" ODBĘDZIE SIĘ W TARABUKU
w Teatrze Lalka w samym centrum Warszawy, Pałac Kultury i Nauki, wejście od ul. Świętokrzyskiej (blisko stacji metra Świętokrzyska - wyjście nr 6)

UWAGA!
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny!
Mamy 3 bezpłatne wejściówki (jedna dla rodziny). Jeśli chcecie z nich skorzystać, napiszcie do nas o tym przy rezerwacji.
Duże rodziny mają dodatkowo 15% rabatu na zakupy książkowe.
Ryjówka przeznaczenia

Ryjówka przeznaczenia

Scenariusz: Tomasz Samojlik
Rysunki: Tomasz Samojlik
Wydanie: II
Data wydania: Listopad 2014
Seria: Przygody Dobrzyka, Krótkie Gatki
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 16,5 x 23,5 cm
Stron: 112
Cena: 39,90 zł
Wydawnictwo: Instytut Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk, Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-64858-09-3

Ryjówki to niewielkie, ruchliwe i wiecznie głodne ssaki. Niemal bez przerwy polują – nie pogardzą owadem, dżdżownicą, ślimakiem czy małą rybką. Mało kto jednak wie, że ryjówkom przydarzają się też mrożące krew w żyłach przygody. Gdy w lesie pojawia się Czarny Nieprzyjaciel, wróg wszelkiego istnienia, muszą szukać ratunku dla siebie i swojej doliny. Wedle starej przepowiedni w chwili próby ma im pomóc ryjówka przeznaczenia. Tylko jak ją znaleźć?

Zawiłe procesy ekologiczne z jedną z najbardziej fascynujących rodzin ssaków w roli głównej, przepowiednie wątpliwej skuteczności, awantury i perypetie, pościgi i brawurowe ucieczki! To wszystko, a nawet więcej, znajduje się na kartach Ryjówki przeznaczenia – opowieści fantasy w świecie ryjówek!

Nowe wydanie nagradzanego komiksu Tomka Samojlika (m.in. wyróżnienie Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego dla najlepszego scenarzysty roku) zawiera materiały dodatkowe: nową krótką opowieść ze świata ryjówek i galerię plakatów.

[opis wydawcy]
Ryjówka przeznaczenia Ryjówka przeznaczenia Ryjówka przeznaczenia Ryjówka przeznaczenia Ryjówka przeznaczenia Ryjówka przeznaczenia
Norka zagłady

Norka zagłady

Scenariusz: Tomasz Samojlik
Rysunki: Tomasz Samojlik
Wydanie: II poszerzone
Data wydania: Listopad 2015
Seria: Przygody Dobrzyka, Krótkie Gatki
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 165x235 mm
Stron: 138
Cena: 39,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 9788364858260

Druga odsłona niesamowitych przygód Dobrzyka, bohaterskiej ryjówki, którą świat poznał w tomie Ryjówka Przeznaczenia!

Ryjówki to niewielkie, ruchliwe i wiecznie głodne ssaki. Niemal bez przerwy polują – nie pogardzą owadem, dżdżownicą, ślimakiem czy małą rybką. Mało kto jednak wie, że ryjówkom przydarzają się też mrożące krew w żyłach przygody.

Zagrożenie ze strony człowieka zaśmiecającego dolinę ryjówek minęło (patrz "Ryjówka przeznaczenia”), ale kłopoty owadożernych mieszkańców lasu się nie skończyły. Przed ryjówką malutką - Dobrzykiem - staje kolejne wyzwanie: inwazja armii norek amerykańskich. Tylko jak poradzić sobie z drapieżnikiem, który nie boi się nikogo i niczego?

Prawdziwe procesy zachodzące w przyrodzie i mnóstwo ciekawostek z życia ryjówek i ich pobratymców w przygodowym sosie - oto czego można się spodziewać po Norce zagłady Tomka Samojlika. A dodatkowo: przyjaźń wystawiona na próbę, wpadanie w tarapaty i wyplątywanie się z nich, pojedynki na pazury, dzioby i ogony oraz wiele, wiele więcej...

Akcja, nienachalne elementy edukacyjne, sympatyczni bohaterowie i ich fascynujący świat - autor przygód Dobrzyka doskonale wciela w życie słynną zasadę Papcia Chmiela, autora Tytusa, Romka i A'Tomka: "Bawiąc uczyć, ucząc bawić".

Norka zagłady ukazuje się w serii "krótkie gadki", poświęconej komiksom dla dzieci i młodzieży.

Publikacja dofinansowana ze środków Polskiej Akademii Nauk.

*  *  *

Perypetie gromadki ryjówek z głównym bohaterem Dobrzykiem na czele urzekają dowcipem, wartką akcją, sympatycznymi wizerunkami.

Ewa Skibińska, Ryms.pl - Wortal o książkach dla dzieci i młodzieży

Gdyby ktoś zadał mi pytanie "jaki jest najlepszy polski komiks, przeczytany przez Ciebie w tym roku?” to bez wahania odpowiedziałbym, że "Ryjówka przeznaczenia".

Maciej Gierszewski, "Kolorowe Zeszyty"

[opis wydawcy]
Norka zagłady Norka zagłady Norka zagłady Norka zagłady Norka zagłady
Powrót rzęsorka

Powrót rzęsorka

Scenariusz: Tomasz Samojlik
Rysunki: Tomasz Samojlik
Wydanie: I
Data wydania: Maj 2015
Seria: Przygody Dobrzyka, Krótkie Gatki
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 16,5 x 23,5 cm
Stron: 120 + wkładka-mapa
Cena: 39,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-64858-14-7
Trzecia część nieformalnej serii o przygodach Dobrzyka - tom pierwszy zatytułowany jest "Ryjówka przeznaczenia", a drugi "Norka zagłady".

Dzielne ryjówki zamieszkujące dolinę leśnej rzeczki przetrwały już zagrożenie związane z zatruciem rzeki (Ryjówka przeznaczenia) i poradziły sobie z inwazją krwiożerczych norek amerykańskich (Norka zagłady). Czy mogą zatem odetchnąć z ulgą i spokojnie przygotowywać się do zimy? Absolutnie nie! Wraz z nadejściem jesieni na niebie pojawia się złowroga łuna. Dobrzyk, znany jako ryjówka przeznaczenia, musi znów wziąć sprawy w swoje łapki. Ale czy i tym razem sobie poradzi?

W tej historii prawdziwe życie ryjówek, rzęsorków, zębiełków i innych leśnych gatunków splata się z niezwykłymi przygodami, tajemnymi znakami na niebie i ziemi, awanturami i niebezpiecznymi wyprawami. Warto poznać Dobrzyka i jego drużynę!

Powrót rzęsorka to trzecia część przygód dzielnych leśnych zwierząt narysowanych i napisanych przez Tomasza Samojlika, jednego z najpopularniejszych obecnie twórców opowieści dla dzieci i młodzieży.

[opis wydawcy]
Powrót rzęsorka Powrót rzęsorka Powrót rzęsorka Powrót rzęsorka Powrót rzęsorka[Ystad za tarabuk.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-