baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Projekt ZIN - warsztaty tworzenia komiksu we Wrocławiu


25 lutego w FAMA Centrum Biblioteczno-Kulturalnym we Wrocławiu (ul. Krzywoustego 286) rozpocznie się cykl warsztatów tworzenia komiksu dla uczestników w wieku 9-15 lat. Zajęcia poprowadzi Sabina Sokół. Po zakończeniu warsztatów (17 marca) odbędzie się wernisaż prac i premiera zina.
Kto z was marzył o tym, żeby stworzyć własne artystyczne pismo lub komiks? Projekt Zin to okazja, by spróbować swoich sił w roli twórcy. Narysujmy razem komiks o Psim Polu!

20170225wroclaw

Wraz z wrocławską artystką Sabina Sokół poznamy sposoby tworzenia komiksu oraz budowania narracji poprzez obraz, by potem opracować własne historie i wydać je w formie komiksowego zina. Ziny to niezależne, amatorskie wydawnictwa skupiające fanów poszczególnych dziedzin (np. muzyki, gier komputerowych, fantastyki czy innych), najczęściej powielane w formie kserokopii czy sitodruku. To także świetna okazja do współpracy i wspólnej zabawy!

Cykl warsztatów:

25 lutego 2017 / godz. 12.00 – 14.00
3 marca 2017 / godz. 17.30 - 20.00
4 marca 2017 / godz. 12.00 - 15.00
10 marca 2017 / godz. 17.30 - 20.00


Wernisaż prac komiksowych i premiera zina:
17 marca 2017 / godz. 18.00

wstęp wolny
wiek: 9 – 15 lat
prowadzenie: Sabina Sokół behance.net/sabona
zapisy: marta [at] fama.wroc.pl

Na pierwszych zajęciach przyszli autorzy zapoznają się z tematyką komiksów oraz zinów. Obejrzymy wspólnie różne wydawnictwa i przekonamy się jak szeroką gamą rozwiązań plastycznych i narracyjnych posługuje się komiks. Jako, że tematem będzie Psie Pole podzielimy się historiami, skojarzeniami i wspomnieniami związanymi z dzielnicą, które mogą stać się tematem rysunków. Opowiemy czym jest zin, pokażemy przykładowe realizacje. Nasz artystyczny zin powielany będzie techniką sitodruku – dowiemy się zatem na czym ona polega i w jaki sposób przygotowywać do niej swoje projekty.
Kolejne dwa spotkania to realizacja komiksów. Doszlifujemy bohaterów i historie, porozmawiamy o pomysłach i zajmiemy się rysowaniem. Rodzaj narzędzi będzie nieograniczony (flamastry, farby, markery, kredki, wycinanki itd.) – pokażemy jak najlepiej dobierać technikę do efektu, który chcemy uzyskać. Jednak ziny nie potrzebują dopracowanej, „szkolnej” formy - skupimy się bardziej na swobodzie rysowania i wypowiedzi autorów.
Ostatni dzień cyklu poświęcimy sitodrukowi. Autorzy zobaczą swój przygotowany do druku projekt, własnoręcznie odbiją fragmenty komiksu na torbach i koszulkach. Każdy zatem stworzy coś dla siebie i dowie się jak działa siatka do sitodruku.

Cykl zakończy wernisaż prac wszystkich naszych młodych komiksiarzy i premiera gotowego zina.

Projekt ZIN to pierwszy cykl warsztatów w ramach programu Psie Pole w Akcji skierowanego do mieszkańców dzielnicy i okolic.[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-