baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Komiks na F


W czwartek 16 lutego w godzinach 18:00 - 20:00 w poznańskiej klubokawiarni PIES andaluzyjski (ul. Nowowiejskiego 17) odbędzie się spotkanie "Komiks na F" podczas którego gośćmi będą Katarzyna Dworaczyk, Olga Wróbel i Marta Zabłocka.
KOMIKS na F to spotkanie o pisaniu i rysowaniu. O tym, czym komiks jest i co autorki chcą nim przekazać. Dlaczego wybierają taką formę opowieści, czym ilustracja wzbogaca tekst, czemu medium jest czasem równie ważne, co treść.
O tym, czy nazywają siebie feministkami, a swoje prace - feministycznymi.

20170216poznan

OLGA WRÓBEL | Rocznik 1982. Z wykształcenia kulturoznawczyni, z zawodu muzealniczka, z talentu autorka komiksów i recenzentka książkowa. Prowadzi bloga Odmiany masochizmu (rysunki) i Kurzojady (książki, wraz z Wojciechem Szotem). Mieszka w Warszawie, lubi jedzenie.

MARTA ZABŁOCKA | Fotografka, rysowniczka mniej lub bardziej wymyślonych historii - prowadzi stronę życie-na-kreskę. Zaangażowana w sprawy społeczne. Kiedy tylko może, jeździ rowerem oraz czyta książki. Bardzo lubi chodzić sama do kina. Kocha swoje koty miłością tajemniczą i ponadgatunkową.

KATARZYNA DWORACZYK | Z pasji trenerka komunikacji i artystka wizualna. Z wykształcenia też. Pisze i rysuje, mówi, inspiruje. Zafascynowana przekonaniami, ich powstawaniem, w jaki sposób nami rządzą lub nas wspierają. Na przekonaniowo-rysunkowy warsztat bierze najczęściej swoje dzieciństwo i dojrzewanie. Pochodzi z Gdyni (do której kiedyś wróci), mieszka w Poznaniu, w przyszłym roku leci do Irkucka. Uwielbia przesłodzone espresso, Jacquesa Lacana i widzieć horyzont.
www.GRL.zone


W ramach spotkania organizujemy także kiermasz - ze swoimi feministycznymi, kobieco-konstruowanymi, babskimi i dziewczyńskimi pozycjami wystawią się wydawnictwo komiksowe Centrala i Zemsta, anarchistyczna kluboksięgarnia. Znajdziecie wśród nich komiksy, powieści graficzne, wiersze, fabuły, pozycje popularno-naukowe i akademickie. Wspieramy nie tylko kobiecą twórczość, ale też niezależne księgarnie i wydawnictwa!

___________________________________________
Wydarzenie jest częścią Tygodnia Feministycznego w Psie - cyklu wydarzeń benefitowych, wspierających organizację Manify Poznań.

FB: Manifa Poznań | PIES andaluzyjski


[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-