NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Warsztaty: Kultury, mity i postaci Afryki w komiksie


W dniach 25 i 26 lutego 2017 r. w godz. 10.00-15.00 w Staromiejskim Domu Kultury Warszawie (Rynek Starego Miasta 2) w ramach cyklu "Kultury i postaci Afryki" odbędą się warsztaty komiksowe prowadzone przez Berenikę Kołomycką.
KULTURY, MITY I POSTACI AFRYKI W KOMIKSIE – warsztaty


Zapraszamy wszystkich, których ciekawią kultury, mity i postaci Afryki oraz chcieliby przeżyć wspaniałą przygodę z komiksem. Nie trzeba być doświadczonym rysownikiem – wystarczą chęci i gotowość do zaangażowania oraz zainteresowanie tematem.

Podczas dwudniowych warsztatów adaptujemy na komiks wybrany przez uczestnika mit z wielu mitologii afrykańskich lub fragment biografii postaci ważnej dla kontynentu afrykańskiego.

Wszystko pod okiem i przy doradztwie Bereniki Kołomyckiej – artystki komiksowej, doświadczonej w prowadzeniu tego typu warsztatów. Dodatkowo pomocnym i inspirującym aspektem jest niezwykła plastyczność historii zawartych w afrykańskich mitologiach oraz bogata i barwna estetyka wielu kultur Afryki, które wspaniale nadają się do przeniesienia na obrazy.

Prace uczestników zostaną wydane w albumie podobnym ro tego wydanego w ramach ostatniej edycji naszych warsztatów.

Chętnych zapraszamy w dniach 25 i 26 lutego 2017 r. w godz. 10.00-15.00 do Staromiejskiego Domu Kultury.
Udział bezpłatny, zapewniamy materiały. Konieczne zapisy: pzajac@sdk.pl, 022 831 23 75 w. 141

Wydarzenie na FB.

Warsztaty odbywają się w ramach cyklu „Kultury i postaci Afryki” – kilka słów o programie:
Piękna, ogromna i bardzo zróżnicowana Afryka dała początek całej ludzkości – według wielu źródeł pierwszy człowiek pochodzi właśnie z terenu Abisynii (obecnie Etiopia). Kontynent to 54 państwa, blisko 2 tysiące języków i dialektów -istny tygiel kulturowy, jeden z najszybciej rozwijających się regionów świata, miejsce tętniące różnymi rodzajami sztuki, w którym współistnieją wspaniałe parki przyrodnicze oraz nowoczesne metropolie, gdzie przenoszą się światowi liderzy nowych technologii.
Podczas spotkań poznajemy zróżnicowane kultury poszczególnych regionów Afryki, przenikanie tradycji i nowoczesności a także aktualne trendy kulturowe. Przybliżamy też szereg postaci ważnych dla kontynentu afrykańskiego – zarówno historycznych jak też bardzo aktualnych osobistości świata kultury i sztuki, nauki, społeczników, aktywistów itp.

Organizator – Staromiejski Dom Kultury
Partnerzy- Fundacja Adulis, Fundacja dla Somalii, Forum Kenijsko-Polskie, Centrala – Central Europe Comics Art., Fundacja AfrykaConnect, Fundacja FilmGramm, Katedra Języków i Kultur Afryki Uniwersytetu Warszawskiego.

Patronat: Kontynent Warszawa, Etnosystem.pl

informacje: Paulina Zając, pzajac@sdk.pl, tel. 22 831 23 75 w. 141


Mity Afryki w komiksie - program edukacji kulturalnej
Nakład: 700 egzemplarzy
Mity Afryki w komiksie
Album powstał w ramach drugiej edycji prowadzonego przez Staromiejski Dom Kultury w Warszawie projektu "Mity Afryki" podczas, którego uczestnicy przenosili się w świat afrykańskich legend i mitów, zgłębiali również ich odzwierciedlenie we współczesności, poznawali kultury poszczególnych społeczności afrykańskich a następnie przełożyli te opowieści na język komiksu.

[opis wydawcy]
Mity i Postaci Afryki w komiksie
Mity i Postaci Afryki w komiksie Mity i Postaci Afryki w komiksie Mity i Postaci Afryki w komiksie Mity i Postaci Afryki w komiksie[Ystad za informacją prasową]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-