reklama

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Warsztaty dla młodzieży: komiks


W dniach 13–16 lutego w godz. 11:00 – 15:00 w Pracowni komputerowej 151 w Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu (ul. Wystawowa 1) odbędą się darmowe warsztaty komiksu skierowane dla młodzieży w wieku 12-15 lat. Obowiązują zapisy.
// Opis warsztatów //
Zapraszamy na bezpłatne warsztaty (16 godzin – 4 bloki po 4 godziny), skierowane dla młodzieży w wieku 12-15 lat. Zajęcia mają na celu przybliżenie podstaw tworzenia komiksu; od pomysłu, przez tworzenie postaci i projektowanie tła, po sztukę narracji i rozplanowania paneli komiksowych z użyciem komputera, programu Adobe Photoshop i tabletu graficznego Wacom.

// Termin i miejsce //
Zajęcia odbywać się będą w Pracowni komputerowej 151 w Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu (wejście od strony tarasu) w dniach 13–16 lutego w godz. 11:00 – 15:00

201702centrtechaudiow

// Program warsztatów //
Podstawy rysowania za pomocą komputera i tabletu .
• Różnice między grafiką a ilustracją.
• Projektowanie postaci
• Projektowanie świata
• Tworzenie fantastycznych światów.
• Storyboard – sztuka opowiadania.
• Podstawy języka filmu – plany, oś akcji, zasady planowania ujęć względem sztuki operatorskiej i montażu.

// Prowadzący //
David Szatarski (www.davidszatarski.com) – filmowiec, rysownik, storyboardzista i grafik, absolwent wrocławskiej Szkoły Filmowej Mastershot, twórca projektów postaci i scenografii na potrzeby animacji. W swoich pracach łączy rysunek, z grafiką komputerową, fotografią, wykorzystując swoje 13-letnie doświadczenie m.in. jako operator obrazu w produkcjach filmowych. Brał udział w realizacji filmów kinowych (m.in. „Włatcy móch”, „Kac Wawa”), seriali oraz licznych reklam fabularnych i animowanych. Współtwórca videoklipów docenianych na Yach Film Festiwal czy Fryderykach.

// Zgłoszenia //
Termin nadsyłania zgłoszeń: 7 lutego 2017. Prosimy o przesłanie maila na adres: edukacja@filmstudioceta.pl, zawierającego następujące informacje:
Imię i nazwisko uczestnika:
Wiek uczestnika:
Umiejętności i zainteresowania związane z tematyką warsztatów:
Imię i nazwisko rodzica/opiekuna:
Adres e-mail:
Telefon kontaktowy:

// W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt //
Agnieszka Szarmach - Koordynator projektów edukacyjnych
tel. kom. 572 349 113[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-