baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Everything is terrible - Wernisaż wystawy ers w Galerii Łazienka


W sobotę 28 stycznia w krakowskiej Galerii Łazienka (ul. Basztowa 4/1) odbędzie się wernisaż wystawy ers - Everything is terrible. Wystawę będzie można oglądać do 11 lutego.
Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy „everything is terrible” by ers, który odbędzie się w sobotę, 28 stycznia o godzinie 19:00 w Galeria Łazienka (Basztowa 4/1, Kraków).

Wystawa zagości na kafelkach Łazienki do około połowy lutego.

***

20170128lazienka

Everything is terrible - Wernisaż wystawy ers w Galerii Łazienka

Z listu Mrożka do Lema. „(…) Myśl była: wszyscy chcemy się bawić, chcemy, żeby nam było fajnie, poważnie się o tym mówi, określa jako dążenie do szczęścia. Ale gdzież, kurwa, jest powiedziane, że ta pretensja jest uzasadniona? A niby dlaczego ma być fajnie, że ja sobie tak wymyśliłem? Dla natury to żaden powód. A fakt, że czasami jest trochę fajnie, to tylko jeden dowód więcej, (…) żeby odprawić głupkowate żądania, wymierzyłaby takiego konsekwentnego kopa, żeby w ogóle raz na zawsze odeszło nam to z głów, i nawet te cząstkowe, przypadkowe i dające tylko do myślenia o rzeczywistej, Wielkiej fajności by się nie zdarzały”.

Słowa Stanisława Mrożka znalazłam całkiem niedawno. Są idealnym podsumowaniem poczucia, które towarzyszy mi już dosyć długo. Wszystko jest okropne, straszne, czarne i smutne. Wszystko jest do dupy i czuję tylko marazm.

Wystawa w Galeria Łazienka ma być afirmacją czarnej dziury w której jestem. Smutku, który w sumie nie jest smutny i rozpaczy, którą pielęgnuję i dbam jak o własne koty. Świat przedstawiony w Łazience stanie się przestrzenią mroczną, ale nie czarną. To będzie moje małe królestwo. Mocno różowe, mocno czerwone. Mocno słodko-gorzkie.

Wesoło zapraszam na pławienie się we wspólnych smutkach.

- Ėwu


[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-