reklama

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Wystawa: Historia polskiego komiksu


W piątek 27 stycznia w Muzeum Miejskim Dzierżoniowa (ul. Świdnicka 30) zostanie otwarta wystawa "Historia polskiego komiksu". Będzie ją można oglądać do 12 marca. Dzień wcześniej odbędzie się prelekcja Jakuba Piwońskiego "Komiks – sztuka sekwencyjna".
W Muzeum Miejskim Dzierżoniowa (na ul. Świdnickiej 30) zjawią się Tytus, Romek i A’Tomek, a wraz z nimi inni polscy komiksowi bohaterowie. Rozpocznie się ekspozycja poświęcona całej historii klasycznego komiksu polskiego, obejmująca okres ponad 80 lat, od ukazania się przygód Marka Kolosa, pionierskiego komiksu z dymkami stworzonego przez polskich autorów. Wystawa opowiada o losach komiksu do dnia dzisiejszego. Jej autorem jest popularyzator komiksu polskiego Wojciech Łowicki (ekspozycja z cyklu „Cztery pory roku z satyrą i komiksem”).

Wystawa będzie czynna od 27.01 do 12.03.2017 r.

Wtorki, czwartki, piątki, w godz.: 9.00-16.00, środa: 11.00- 18.00, niedziela: 11.00-16.00,

poniedziałek i sobota: nieczynne.

Wprowadzenie Jakuba Piwońskiego z Muzeum Okręgowego w Lesznie pt.: „Komiks – sztuka sekwencyjna” 26 stycznia o godz. 17:00. Wstęp wolny. Zapraszamy!

20170127dzierzowniow

***

Nasz polski komiks ma wiele do zaoferowania, a także przecież niemałą i wcale ciekawą historię. O tym opowie nasza wystawa. Wykorzystamy najlepsze, czasem unikalne materiały podparte anegdotami i ciekawostkami związanymi z twórcami i pracą nad ich dziełami. Pokażemy tę obrazkową sztukę na tle historii naszego kraju. Wędrować będziemy poprzez czasy międzywojenne, epokę peerelu aż do współczesności.

Dla koneserów znajdą się nie lada atrakcje, oprócz oryginalnych plansz także unikalne wydania komiksów. Wyjątkowym eksponatem będą oryginalne przybory Janusza Christy, którymi rysował przygody Kajka i Kokosza oraz archiwalne numery gazet i czasopism.

Zapraszamy więc na ekspozycję „Historia polskiego komiksu”, a tym samym na spotkanie z kapitanami Żbikiem i Klossem, Kajkiem i Kokoszem, profesorkiem Nerwosolkiem, Wiedźminem oraz całą plejadą barwnych postaci. Wojciech Łowicki dedykuje ją niekwestionowanemu mistrzowi i ojcu wielu komiksowych dusz, Papciowi Chmielowi.[Ystad za informacją prasową]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-