baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Spotkanie z Andrzejem Chyżym i promocja komiksu "Samotnik i inne opowieści"


Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi (ul. Gdańska 100/102) zaprasza 22 lutego 2017 r. o godz. 17.00 na spotkanie autorskie z łodzianinem, scenarzystą i rysownikiem Andrzejem Chyżym połączone z promocją komiksu "Samotnik i inne opowieści". Dodatkowo w WBP w dniach 22-28 lutego będzie można oglądać oryginalne paski autorstwa Andrzeja Chyżego.
Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi (ul. Gdańska 100/102) zaprasza 22 lutego 2017 r. o godz. 17.00 na spotkanie autorskie z łodzianinem, scenarzystą i rysownikiem Andrzejem Chyżym połączone z promocją komiksu *Samotnik i inne opowieści*(Wyd. KURC).

Spotkanie poprowadzi wydawca Bartosz Kurc.

Spotkaniu będzie towarzyszyć wystawa oryginalnych pasków komiksowych.

Podczas spotkania będzie można nabyć komiks w promocyjnej cenie oraz zdobyć autograf wraz z rysunkiem.

Andrzej Chyży zadebiutował w 1985 roku komiksem Powrót na łamach łódzkiego dziennika "Express Ilustrowany", z którym współpracował przez kilka następnych lat. Współpracował również z innymi gazetami i czasopismami: "Echo Dnia Kielce", "Morze", "Mała Fantastyka".

Samotnik i inne opowieści to zbiorcze wydanie komiksów prasowych rysownika i scenarzysty. Western, komiksy przygodowe, fantastyczne, grozy, sensacyjne, opowieść o piratach. Zainteresowania twórcze A. Chyżego były wszechstronne, zaspakajające oczekiwania masowego czytelnika wysokonakładowej prasy.

Niniejsza publikacja przypomina postać nieco zapomnianego Autora i wypełnia lukę w historii polskiego komiksu. Album zawiera następujące paski komiksowe: Legenda o Łodzi, Tajemniczy testament, Spowiedź doktora Jekylla, Kontakt, Przepowiednia, Hrabia Monte Christo, Prywatny detektyw, Samotnik, Boiskowa lekcja, Droga do Valkiroo oraz niepublikowany wcześniej Pechowy skarb. Uzupełnieniem komiksów są liczne szkice i przykładowe plansze oraz wywiad z Autorem.

Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny.Samotnik i inne opowieści

Samotnik i inne opowieści

Scenariusz: Andrzej Chyży
Rysunki: Andrzej Chyży
Wydanie: I
Data wydania: Październik 2016
Druk: czarno-biały
Oprawa: twarda
Format: 296 x 210 mm
Stron: 160
Cena: 60 zł
Wydawnictwo: Kurc
ISBN: 978-83-921387-9-2

Samotnik i inne opowieści to zbiorcze wydanie komiksów prasowych rysownika i scenarzysty, Andrzeja Chyżego. Pierwotnie drukowane były w drugiej połowie lat 80. na łamach łódzkiego "Expressu Ilustrowanego" i kwartalnika "Mała Fantastyka". Western, komiksy przygodowe, fantastyczne, grozy, sensacyjne, opowieść o piratach. Zainteresowania twórcze Chyżego były wszechstronne, zaspakajające oczekiwania masowego czytelnika wysokonakładowej prasy.

Realistyczne rysunki Chyżego bronią się po latach, pokazując równocześnie progres w jego kolejnych komiksach. Niniejsza publikacja przypomina postać nieco zapomnianego autora i wypełnia lukę w historii polskiego komiksu.

Album zawiera następujące paski komiksowe: Legenda o Łodzi, Tajemniczy testament, Spowiedź doktora Jekylla, Kontakt, Przepowiednia, Hrabia Monte Christo, Prywatny detektyw, Samotnik, Boiskowa lekcja, Droga do Valkiroo oraz niepublikowany wcześniej Pechowy skarb. Uzupełnieniem komiksów są liczne szkice i przykładowe plansze oraz wywiad z Autorem.

Komiks dostępny będzie w ograniczonej dystrybucji (festiwale, sklepy komiksowe).

[opis wydawcy]
Samotnik i inne opowieści Samotnik i inne opowieści Samotnik i inne opowieści


[Ystad za informacją prasową, Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-