baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Spotkanie z Karolem Kalinowskim w Olsztynie


W czwartek 19 stycznia o godzinie 17:00 w oddziale MBP Olsztyn - Planeta 11 (al. Piłsudskiego 38) odbędzie się spotkanie z Karolem Kalinowskim wokół jego komiksu "Kościsko".
Kto czytał Łaumę ręka do góry! Macie ochotę na kolejną dawkę rewelacyjnej, przesiąkniętej humorem i słowiańską demonologią, twórczości KaeReLa? Będziecie mogli się z nim spotkać już 19 stycznia! Tym razem porozmawiamy na temat jego najnowszego dzieła – uznanego za jeden z najlepszych polskich komiksów minionego roku Kościska.


20170119kaerel

Na spotkanie z Karolem KRL Kalinowskim zapraszamy do Planety 11 (al. Piłsudskiego 38), o godz. 17:00.Kościsko

Kościsko

Scenariusz: Karol Kalinowski
Rysunki: Karol Kalinowski
Wydanie: I
Data wydania: Październik 2016
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: 165 × 165 mm
Stron: 192
Cena: 44,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-64858-47-5

Aż 7 lat minęło od premiery „Łaumy”, poprzedniego komiksu Karola Kalinowskiego. Nie ma jednak wątpliwości, że na „Kościsko” warto było czekać !

Ojciec z synem przyjeżdżają do małego miasteczka, tytułowego Kościska. Niewiele wiemy o ich przeszłości, ale najwyraźniej los ich nie oszczędzał. Teraz marzy im się nowy początek i mają nadzieję, że w tym miejscu wszystko pójdzie dobrze. Szczególnie, że ojciec już pierwszego dnia dostaje prace w lokalnej bibliotece. Jej dyrektor wygląda co prawda dziwne, ale jego zachowanie nie budzi żadnych podejrzeń. Szybko się jednak okazuje, że całe Kościsko jest odrobinę dziwne, a mało kto jest tym, za kogo się podaje…

W „Kościsku” autor „Łaumy” wraca do dziecięcych bohaterów, uroczych miejsc z położonych z dala od cywilizacji oraz stworów i duchów tym razem ze słowiańskiej mitologii. Do tej mieszanki dorzuca jeszcze pewien tajemniczy element, który sprawia, że czytelnik do samego końca opowieści trzymany jest w niepewności i napięciu.

[opis wydawcy]
Kościsko Kościsko Kościsko Kościsko Kościsko Kościsko[Ystad za MBP Olsztyn FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-