baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Komiksowy Zawrót Głowy w Szczecinie


W dniach 9-10 grudnia w szczecińskiej Bibliotece ProMedia (al. Wojska Polskiego 2) odbędzie się impreza "Komiksowy Zawrót Głowy" na której odbywać się będą wykłady, warsztaty i giełda komiksów.
Komiksowy Zawrót Głowy,
czyli wykład, warsztaty i giełda komiksu
9-10 grudnia 2016

WYKŁAD
9 grudnia o godz. 18.00 zapraszamy do Promedia (al. Wojska Polskiego 2) na wykład prof. Jerzego Szyłaka “Coś więcej, czegoś mniej. O kanonie powieści graficznych i komiksach poza tym kanonem” połączonym z promocją książki “Coś więcej, czegoś mniej. Poszukiwanie formuły powieści graficznej w komiksie 1832-2015”. Podczas spotkania będzie można nabyć książkę w promocyjnej cenie. Wstęp wolny. Więcej informacji na stronie wydarzenia: tutaj.

2016120910szczecin

WARSZTATY
10 grudnia zapraszamy do Promedia (al. Wojska Polskiego 2) na warsztaty tworzenia komiksu z Jackiem Frąsiem. Warsztaty skierowane są do osób od 13 roku życia. Górna granica wieku nie istnieje, zapraszamy wszystkich chętnych.

Warsztaty komiksowe mają na celu zająć się tematyką Szczecina w sposób przewrotny i nieoczywisty. Uczestnicy warsztatów będą musieli stworzyć komiks, w którym przekażą swoje odczucia, przygody, wiedzę lub po prostu wymyśloną historię dziejącą się w Szczecinie i opisującą w jakiś sposób to miasto.
Wszystko jest dozwolone, nic nie jest zabronione. Nie trzeba umieć rysować, ale trzeba chcieć popracować głową. Mile widziany wstępny pomysł na krótki komiks (1-2 strony). Zapraszamy!
Warsztaty są darmowe, zapewniamy materiały plastyczne, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejszą rejestrację.

Planujemy 2 grupy warsztatowe:
1 w godz. 10.00 - 13.00 - zapisy tutaj
2 w godz. 14.00 - 17.00 - zapisy tutaj

Jacek Frąś - twórca komiksów, grafik, ilustracji i obrazów olejnych. Absolwent Wydziału Grafiki i Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Studiował także w Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Praktykował w Nowym Jorku, Tokio, Dubrowniku. Współpracował z wydawnictwami: Kultura Gniewu, Egmont, Zin-Zin Press, Viking. Jako rysownik komiksów w 2001 roku zdobył - jako jedyny Polak - prestiżową nagrodę PRIX ALPH-ART Jeunes Talents na festiwalu komiksów w Angouleme (Francja), za komiks pt.: "Kaczka", opowiadający o Powstaniu Warszawskim i Legendzie o Złotej Kaczce. Nagradzany wielokrotnie również w Polsce. Brał udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych.

GIEŁDA
10 grudnia w godz. 12.00-17.00 w pubie Exp (ul. Mariacka 26) odbędzie się giełda komiksów i spotkanie z Liga Superbohaterów.
Na zgłoszenia wystawców na giełdę czekamy do 5 grudnia pod adresem: stowarzyszeniepopart@gmail.com

AFTERPARTY!
Po giełdzie, o godz. 18.00, zapraszamy wraz z pubem Exp na afterparty. Zapraszamy wszystkich fanów i fanki szeroko rozumianej popkultury. Podczas afterparty można poznać ofertę i przedstawicieli stowarzyszenia POP-ART, a przede wszystkim spędzić wspólnie czas w miłej atmosferze.


Organizator: stowarzyszenie POP-ART
Partner: Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie, Exp, ENSO
Patronat: elewatorkultury.org


[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-