reklama

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Komiksowe spotkania podczas 25. Wrocławskich Targów Dobrych Książek


W ramach 25. Wrocławskich Targów Dobrych Książek (Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1) odbędą się spotkania dotyczące komiksów - wokół komiksu "Nędzole" (2 grudnia o godzinie 16:00), oraz "Umarły las" (4 grudnia o godzinie 12:00).

...
Piątek, 2 grudnia
...
16.00 Życie polskiej emigracji zarobkowej we Francji w komiksowej adaptacji autobiograficznej
powieści Zbigniewa Masternaka pt. Nędzole. Zaprasza Wydawnictwo Kameleon, sala R11.
...

Niedziela, 4 grudnia
...
12.00 Spotkanie z Adamem Wajrakiem, dziennikarzem Gazety Wyborczej, oraz Tomaszem Samojlikiem (rysownikiem, znanym autorem komiksów), autorami książki Umarły Las prowadzi Dorota Wodecka z GW. Zaprasza Wydawnictwo Agora, sala Audytoryjna w Centrum Kongresowym Hala Stulecia (należy udać się do budynku obok Hali Stulecia).
...


Umarły las

Umarły las

Scenariusz: Adam Wajrak
Rysunki: Tomasz Samojlik
Wydanie: I
Data wydania: Październik 2016
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 190x245 mm
Stron: 128
Cena: 39,99 zł
Wydawnictwo: Agora
ISBN: 978-83-2682-39-85

Brońcie swojej puszczy, obywatele ptaki!

Jest gdzieś na Dzikim Wschodzie miasteczko o nazwie Umarły Las. Kiedy przybywa do niego  nowy szeryf, dzięcioł trójpaczasty Triko, na pozór wszystko gra. Dzięcioł białogrzbiety Blekoto jak zwykle podaje w saloonie larwy,  dzięcioł duży Kapral prowadzi bank nasion, sóweczka Mogiłczyk wyprawia pogrzeby, a korniki drążą korytarze pod korą. Jednak Triko szybko się orientuje, że spokój w Umarłym Lesie jest tylko pozorny.  W dodatku na Dzikim Wschodzie pojawiają się podstępne szpaki. Czy Triko uda się przywrócić w Umarłym Lesie porządek? Czy wyjdzie na jaw jego wstydliwa tajemnica? Czy zyska szacunek ptaków i miłość Tridy? Wreszcie, co z tymi kornikami?

O tym że Adam Wajrak pisze wspaniałe książki dla dzieci o przyrodzie, a Tomasz Samojlik jest autorem komiksów i ilustracji wie chyba każde dziecko w Polsce. Ale nie każde słyszało o tym, że obaj panowie są sąsiadami z Puszczy Białowieskiej. W tym trzymającym w napięciu i pełnym humoru komiksie postanowili połączyć siły. Co z tego wynikło? Przekonajcie się sami!

Książkę wzbogacają opowieści Adama Wajraka o Puszczy Białowieskiej i jej mieszkańcach, czyli o bohaterach Umarłego Lasu, a także zdjęcia jego autorstwa.

[opis wydawcy]
Umarły las Umarły las Umarły las Umarły las Umarły las
Nędzole

Nędzole

Scenariusz: Robert Zaręba
Rysunki: Grzegorz Kaczmarczyk, Tomasz Kleszcz, Artur Chochowski, Łukasz Rydzewski, Paweł Gierczak, Nikodem Cabała, Krzysztof Budziejewski, Patryk Cabała, Mariusz Moroz, Nicole Komorek, Mariusz Zabdyr
Data wydania: Październik 2016
Oprawa: miękka
Format: A4
Stron: 160
Cena: 49,90 zł
Wydawnictwo: Kameleon
ISBN: 9788386383917

Komiks na podstawie powieści Zbigniewa Masternaka.
Nędzole Nędzole Nędzole Nędzole Nędzole[Ystad za domliteratury.wroc.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-