NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Interaktywne zajęcia dla dzieci - Pogromcy Baśni i Legend


20 i 27 listopada oraz 18 grudnia o godzinie 12:00 w Teatrze Soho (Warszawa, ul. Mińska 25) odbędą się interaktywne zajęcia dla dzieci "Pogromcy Baśni i Legend". Każde zajęcia będą trzy etapowe: teatralny, muzyczny i plastyczny (komiks postaci). Etap plastyczny poprowadzi Szaweł Płóciennik. Koszt 15 złotych.
20 i 27 listopada oraz 18 grudnia w Teatrze Soho odbędą się interaktywne zajęcia dla dzieci "Pogromcy Baśni i Legend".

Za oknami coraz ciemniej, coraz zimniej i mokro?

Zafunduj swojemu dziecku kolorową zabawę z bohaterami polskich i światowych legend i baśni! W Teatrze Soho startuje projekt dziecięcy wprowadzający małych widzów w świat literatury.

W listopadzie i w grudniu odbędą się autorskie warsztaty zatytułowane "Pogromcy Baśni i Legend". To cykl widowisk interaktywnych i spotkań warsztatowych przeznaczonych dla dzieci (5-12 lat) i ich rodziców, których tematem są stare podania, historie i legendarne postaci. Punktem wyjścia są literackie wzorce bohaterów podań skandynawskich, węgierskich, francuskich i polskich.W programie m.in opowieść o Alibabie i legendy skandynawskie.

Każe zajęcia będą składały się z trzech części:

I. warsztat teatralny - wspólne budowanie postaci

II. warsztat muzyczny - tworzenie rytmu postaci

III. warsztat plastyczny - komiks postaci

Cykl zajęć zwieńczy wspólne pisanie nowej legendy warszawskiej.

20161120soho

Prowadzący:

Bartosz Mazur - aktor, ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie oraz kurs pedagogiczny w Instytucie Doskonalenia Kadr Pedagogicznych. Członek Stowarzyszenia Studio Teatralne Koło. Pracował w Teatrze im. C. K. Norwida w Jeleniej Górze, Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Współpracował z Lubelskim Centrum Kultury i III L. O. im. Unii Lubelskiej w Lublinie. Związany z Laboratorium Dramatu i Teatrem Dramatycznym w Warszawie. Prowadzi liczne warsztaty teatralne dla dzieci, młodzieży oraz nauczycieli. Współpracuje z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych "ę", jako Latający Animator Kultury.

Mikołaj Tabako - muzyk-trębacz, performer, producent muzyczny. Współpracuje m.in. z zespołami: The Bartenders, Ziggie Piggie UpBeat Quartet, Stc Tabako, Prataouro oraz z artystami: HempGru, Habakuk, Jacek Kleyff czy Marika. Współtworzył spektakl, w reżyserii Anny Seniuk, oparty na piosenkach z Akademii Pana Kleksa. Współrealizator płyty dla dzieci pt. "Misiowe piosenki" (nakład 64 tys. egzemplarzy). W swoim dorobku ma kilkadziesiąt realizacji związanych z kompozycją i produkcją muzyki reklamowej. Prowadzi zajęcia edukacyjne dla dzieci i dorosłych, których temat obejmuje ogólny rozwój muzyczny.

Szaweł Płóciennik - student warszawskiej ASP na wydziale malarstwa, twórca powieści graficznych ("Sprane Dżinsy i Sztama", "Moja Terapia", "Pinki"), z zamiłowania również kompozytor i wokalista w rock'n' rollowym zespole Miood. Urodzony w 1987 roku w Warszawie. W komiksie poszukuje relacji prawdziwych bohaterów. Stworzył album wspólnie z ojcem Jarosławem, o roku 1980 na warszawskiej Woli ("Sprane Dżinsy i Sztama"), narysował także komiks "Moja Terapia", będący pamiętnikiem Sławomira Gołaszewskiego (protoplasty polskiej muzyki reggae) z czasów jego pracy w zakładzie psychiatrycznym. Najnowsza publikacja Płóciennika to autorski album "Pinki", opowiadający o losach Krzysztofa "Pinkiego" Brandta - ostatniego hipisa i jak głoszą miejskie legendy pierwszego hipstera Warszawy.

Terminy warsztatów: 20 i 27 listopada oraz 18 grudnia godz. 12.00

Tematy warsztatów:

20.11 - ALIBABA

27.11 - RYCERZ TE

18.12 - LEGENDY SKANDYNAWSKIE

Miejsce: Teatr Soho, Mińska 25, bud.15 (na terenie Soho Factory)

Koszt: 15 zł (dziecko+opiekun) za pojedynczy warsztat

Zapisy: rezerwacja@studiokolo.com | 535 395 513

[Ystad za teatrdlawas.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-