reklama

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Pokój emocji: wstyd - wernisaż i wystawa: Oliwia Ziembińska


W piątek 18 listopada o godzinie 18:00 w lubelskim Domu Słów (ul. Żmigród 1/ Królewska 17) odbędzie się wernisaż czwartej wystawy z serii "Komiksowy pokój emocji", której tematem będzie "wstyd". Wystawę będzie można oglądać do 20 grudnia.
Artystką przygotowującą czwartą odsłonę naszego Pokoju Emocji jest Oliwia Ziębińska Oli Illustration and Graphics: graficzka, scenarzystka i publicystka komiksowa współpracująca min. z Teatrem Współczesnym w Szczecinie, Nowym Teatrem w Warszawie i CENTRALĄ.

20161118lublin

Emocją dominującą i tematem przewodnim wystawy będzie WSTYD. Serdecznie zapraszamy.

WERNISAŻ: 18 listopada (piątek) g.18:00
WYSTAWA dostępna do 20 grudnia.

______________________________________________
„Najbardziej niebezpieczne są emocje, ponieważ one obsesyjnie szukają jakiejkolwiek formy ekspresji, są niecierpliwe, nie mogą czekać, żeby stworzyć coś nowego, swoistego - wpadają więc z rozpędu w utarte formy.”

Olga Tokarczuk

Każdy chyba ma takie emocje, które są dla niego ważne, wstydliwe, cenne, prawdziwe, dobre czy złe. Emocje ujawniają nas i wywołują kolejne emocje. To rodzaj spirali.

Jak o emocjach mówić, jak je zapisać, jak je zilustrować?

Czym w ogóle są emocje?

Wejdź z nami w stan znacznego poruszenia umysłu i poczuj świadome lub nieświadome silne, względnie nietrwałe, gwałtowne uczucia o silnym zabarwieniu i wyraźnym wartościowaniu.

Mówi się o dwóch typach emocji: pozytywne i negatywne.

Charakterystyczne dla emocji pozytywnych jest wzbudzanie tendencji do podtrzymywania danej aktywności lub określonego kontaktu, który te emocje wywoływał.

Emocje negatywne mają za zadanie sprowokować jednostkę do przerwania aktywności, która stała się ich przyczyną, bądź przerwania kontaktu ze źródłem tych emocji.

Spróbujemy zamknąć emocje w pokoju i zaprosimy Was do niego, byście i Wy je poczuli.

„Pokój emocji” to nowa, cykliczna akcja artystyczna w Domu Słów. Od końca lipca, spotykamy się z twórcami komiksów, ilustracji i zinów, aby podczas wspólnych warsztatów rozłożyć na czynniki pierwsze kolejną emocję. Efektem swoistej mini-rezydencji jest wystawa ukryta w zakamarkach kamienicy na Żmigrodzie.
Dotychczasowe rezydencje w "Pokoju emocji":
- Niepewność - Wiktoria Konwent (Imponderabilia Zine)
- Strach - Edyta Bystroń
- Smutek - Katarzyna Szaulińska


[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-