NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Spotkanie z Adamem Wajrakiem wokół komiksu Umarły Las


W niedzielę 20 listopada o godzinie 13.15 podczas VI Salonu Ciekawej Książki w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi (ul. Piotrkowska 282) odbędzie się spotkanie z Adamem Wajrakiem poświęcone komiksowi "Umarły las".
Budynek B - sala konferencyjna 304
13.15 - 14.15 – Spotkanie z Adamem Wajrakiem, poświęcone komiksowi pt. „Umarły Las”.
organizator: Agora SA.
Umarły las

Umarły las

Scenariusz: Adam Wajrak
Rysunki: Tomasz Samojlik
Wydanie: I
Data wydania: Październik 2016
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 190x245 mm
Stron: 128
Cena: 39,99 zł
Wydawnictwo: Agora
ISBN: 978-83-2682-39-85

Brońcie swojej puszczy, obywatele ptaki!

Jest gdzieś na Dzikim Wschodzie miasteczko o nazwie Umarły Las. Kiedy przybywa do niego  nowy szeryf, dzięcioł trójpaczasty Triko, na pozór wszystko gra. Dzięcioł białogrzbiety Blekoto jak zwykle podaje w saloonie larwy,  dzięcioł duży Kapral prowadzi bank nasion, sóweczka Mogiłczyk wyprawia pogrzeby, a korniki drążą korytarze pod korą. Jednak Triko szybko się orientuje, że spokój w Umarłym Lesie jest tylko pozorny.  W dodatku na Dzikim Wschodzie pojawiają się podstępne szpaki. Czy Triko uda się przywrócić w Umarłym Lesie porządek? Czy wyjdzie na jaw jego wstydliwa tajemnica? Czy zyska szacunek ptaków i miłość Tridy? Wreszcie, co z tymi kornikami?

O tym że Adam Wajrak pisze wspaniałe książki dla dzieci o przyrodzie, a Tomasz Samojlik jest autorem komiksów i ilustracji wie chyba każde dziecko w Polsce. Ale nie każde słyszało o tym, że obaj panowie są sąsiadami z Puszczy Białowieskiej. W tym trzymającym w napięciu i pełnym humoru komiksie postanowili połączyć siły. Co z tego wynikło? Przekonajcie się sami!

Książkę wzbogacają opowieści Adama Wajraka o Puszczy Białowieskiej i jej mieszkańcach, czyli o bohaterach Umarłego Lasu, a także zdjęcia jego autorstwa.

[opis wydawcy]
Umarły las Umarły las Umarły las Umarły las Umarły las


[Ystad za targi.lodz.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-