baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Wystawa podsumowująca projekt "Komiksowa historia Mielca"


17 listopada 2016 o godz. 11:00 na tarasie Domu Kultury SCK w Mielcu od strony ul. Solskiego w Mielcu (al. Niepodległości 7) odbędzie się wernisaż i otwarcie wystawy plenerowej podsumowującej projekt "Komiksowa historia Mielca".
Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na otwarcie wystawy plenerowej podsumowującej projekt edukacyjno – artystyczny „Komiksowa historia Mielca”.

Wydarzenie rozpocznie się 17 listopada 2016, o godz. 11:00, na tarasie Domu Kultury SCK od strony ul. Solskiego w Mielcu. Na wystawie będzie można zobaczyć ponad 20 plansz wielkoformatowych prezentujących efekty dwumiesięcznych warsztatów dla dzieci i młodzieży z tworzenia komiksu na podstawie wybranych wydarzeń z historii miasta. Plansze komiksowe będzie można oglądać każdego dnia od godz. 8 do 17, do końca roku 2016. Wstęp wolny.

Wraz z otwarciem wystawy swoją premierę będzie miała publikacja zawierająca wszystkie prace wykonane przez dzieci i młodzież podczas projektu „Komiksowa historia Mielca”. Wersja online będzie dostępna od 18 listopada na: www.kultura.mielec.pl/komiks

Po otwarciu wystawy o godz. 11.30 w sali nr 1 będzie można zobaczyć film relacjonujący przebieg projektu. Tuż po, rozpocznie się panel dyskusyjny z zaproszonymi gośćmi na temat „Czy komiks może być narzędziem promocyjnym miasta?”

Projekt „Komiksowa historia Mielca” został sfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu.2016117mielec

[Ystad za hej.mielec.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-