baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Wajrak i Samojlik w CK Zamek


W poznańskim CK Zamek odbędzie się 5. grudnia o godzinie 17.00 spotkanie z Tomkiem Samojlikiem i Adamem Wajrakiem, którzy stworzyli wspólnie komiks "Umarły las". Współprowadzącym spotkanie jest nasz redakcyjny kolega, Maciej Gierszewski. Polecamy!
zamek_samojlik_wajrak

UMARŁY LAS. SPOTKANIE Z ADAMEM WAJRAKIEM I TOMASZEM SAMOJLIKIEM


Prowadzenie: Maria Krześlak-Kandziora i Maciej Gierszewski

ADAM WAJRAK i TOMASZ SAMOJLIK – dwóch uwielbianych przez dzieci i młodzież (ale również przez dorosłych) autorów stworzyło komiks o Umarłym Lesie...brzmi znajomo? Tak, dobrze się domyślacie – pierwowzorem Umarłego Lasu jest Puszcza Białowieska, w której mieszkają Adam z Tomkiem.

Jest gdzieś na Dzikim Wschodzie miasteczko o nazwie Umarły Las. Kiedy przybywa do niego nowy szeryf, dzięcioł trójpaczasty Triko, na pozór wszystko gra. Dzięcioł białogrzbiety Blekoto jak zwykle podaje w saloonie larwy, dzięcioł duży Kapral prowadzi bank nasion, sóweczka Mogiłczyk wyprawia pogrzeby, a korniki drążą korytarze pod korą. Jednak Triko szybko się orientuje, że spokój w Umarłym Lesie jest tylko pozorny. W dodatku na Dzikim Wschodzie pojawiają się podstępne szpaki. Czy Triko uda się przywrócić w Umarłym Lesie porządek? Czy wyjdzie na jaw jego wstydliwa tajemnica? Czy zyska szacunek ptaków i miłość Tridy? Wreszcie, co z tymi kornikami?

„Umarły las” to zabawny ptasi western. ale czytelnik ani się obejrzy, jak zostanie niechcący wyedukowany. Łyknie zdrową porcję wiedzy o lesie, a być może pomnoży grono szlachetnych obrońców przyrody. Śmieszne dialogi, fajnie scharakteryzowani bohaterowie, na dodatek bonus - mini-ciekawostki puszczańskie, opatrzone zdjęciami. Fabuła komiksu wydaje się dziwnie znajoma - kto śledzi losy Puszczy, ten odkryje tu jawne podobieństwa do białowieskiej rzeczywistości. (Joanna Olech)

Adam Wajrak to dziennikarz piszący o przyrodzie, autor książek dla dzieci i dorosłych.

Tomasz Samojlik to autor książek i komiksów dla dzieci, a także naukowiec z Instytutu Biologii Ssaków PAN, badacz historii przyrodniczej Puszczy Białowieskiej.

5.12.2016 g. 17 / Sala Wielka CK ZAMEK / wstęp: bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie CK ZAMEK od 21.11.

Organizatorzy: Wydawnictwo AGORA i Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu

CK Zamek


Spotkanie na FB

CK Zamek mieści się przy ulicy Św. Marcina 80/82 w Poznaniu.

[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-