baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Comics Wars po raz trzeci!


3 grudnia od godziny 10:00 w poznańskiej Czytelni Komiksów i Gazet NOVA (ul. Ratajczaka 38/40) odbędzie się trzecia edycja imprezy "Comics Wars". Zapraszamy do rozwinięcia newsa po więcej szczegółów. Aleja Komiksu objęła swoim patronatem tę imprezę.
Comics Wars po raz trzeci!
Pierwsza sobota grudnia to dzień, w którym Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu staje się areną… komiksową! Fani różnych gatunków tej sztuki mogą zmierzyć się w wielkiej „bitwie na komiks”. Co roku każdy uczestnik imprezy ma możliwość głosowania na ulubione uniwersum. Dwa lata temu triumfowali fani DC, w ubiegłym roku – miłośnicy Star Wars. Czyżby ten rok miał należeć do Marvela? A może zwolennicy mangi lub polskiego komiksu pokażą, na co ich stać?
Comics Wars jednoczy sympatyków komiksu. Podczas imprezy będą miały miejsce trzy całodzienne panele wykładowe, poświęcone różnym obliczom sztuki komiksowej. Nie zabraknie ciekawych wystaw tematycznie związanych z twórczością Łukasza Kowalczuka czy Poznańskim Czerwcem w komiksie oraz prezentacji miniaturowych makiet i figur związanych z uniwersum Star Wars. Na spotkaniach o swoich pracach opowiedzą: Spell, Dem, ojciec „Bezbóla” – Filip Myszkowski, a także autorzy „Niesłychanych przygód Ivana Kotowicza”, twórcy komiksu „Nie przebaczaj” i – odpowiedzialny za serię o Janie Hardym – Jakub Kijuc. Zaprosiliśmy też rysowników komiksu „Warchlaki”.


20161203poznancomicwars

Tradycyjnie przygotujemy salę z animacjami dla dzieciaków oraz games room. Zapraszamy do sklepów z komiksami i do uczestnictwa w konkursach z nagrodami. Wszystko to w niepowtarzalnej atmosferze Biblioteki Uniwersyteckiej, która od września tego roku otwarła Czytelnię „Nova” z ponad dziesięciotysięcznym zbiorem sztuki komiksowej.[Ystad za Event FB]

Tagi

Comics Wars 2016


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-