reklama

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Spotkanie z Pawłem Gąsowskim wokół jego książki o kognitywnej poetyce komiksu


W poniedziałek 7 listopada 2016 o godz. 18.00 w szczecińskiej MBP ProMedia (Al. Wojska Polskiego 2) odbędzie się spotkanie z Pawłem Gąsowskim, autorem książki "Wprowadzenie do kognitywnej poetyki komiksu". Spotkanie poprowadzi Krzysztof Lichtblau.
7 listopada 2016 (poniedziałek) o godz. 18.00 w ProMedia odbędzie się spotkanie z Pawłem Gąsowskim, autorem książki „Wprowadzenie do kognitywnej poetyki komiksu”. Spotkanie poprowadzi Krzysztof Lichtblau.

„Wprowadzenie do kognitywnej poetyki komiksu” jest pierwszą na polskim gruncie próbą omówienia sposobów profesjonalnego badania elementów kompozycyjnych komiksu z perspektywy kognitywistyki, czyli nauki, którą interesują procesy poznawcze, emocje i potencjał ludzkiego mózgu mierzącego się z ogromem docierających doń informacji.

Paweł Gąsowski (ur. 23 listopada 1987 roku w Stargardzie, lipiańczyk i szczecinianin) – literaturoznawca, kulturoznawca, doktor nauk humanistycznych, badacz, kolekcjoner, a przede wszystkim pasjonat komiksów, którym poświęcił swoją pracę magisterską ("Komiks jako narzędzie budowania mitu postmodernistycznego", obronioną pod kierunkiem profesora Roberta Cieślaka), rozprawę doktorską ("Semiotyczna poetyka komiksu", obronioną pod kierunkiem profesor Danuty Dąbrowskiej) oraz kilkanaście publikacji naukowych i popularnonaukowych. Masowo konsumuje popkulturę, wchłania seriale, gry komputerowe, Internet i książki. W wolnych chwilach prowadzi teatr i wykonuje muzykę klasyczną.

Z pełnym przekonaniem podpisuje się pod słowami Douglasa Wolka: „To, w jaki sposób doświadczam i myślę o komiksie, ma bardzo wiele wspólnego z tym, że bardzo go lubię. Lubię zastanawiać się nad tym, skąd bierze się ta przyjemność i opisywać ją innym ludziom, by także mogli jej zaznać lub chociaż cieszyli się komiksami pełniej niż miałoby to miejsce w innym przypadku”.

Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich zainteresowanych sztuką komiksu. Na spotkaniu będzie można zakupić promowaną książkę.

Patronat nad spotkaniem objął Zachodniopomorski Portal Kulturalny elewatorkultury.org


Wprowadzenie do kognitywnej poetyki komiksu

Wprowadzenie do kognitywnej poetyki komiksu

Autor: Paweł Gąsowski
Okładka: Łukasz Żukowski
Wydanie: I
Data wydania: 1 Październik 2016
Oprawa: miękka
Format: A5
Stron: 300
Cena: 40,00 zł
Wydawnictwo: Instytut Kultury Popularnej
ISBN: 978-83-93-970-766

Wprowadzenie do kognitywnej poetyki komiksu jest pierwszą na polskim gruncie próbą omówienia sposobów profesjonalnego badania elementów kompozycyjnych komiksu z perspektywy kognitywistyki, czyli nauki, którą interesują procesy poznawcze, emocje i potencjał ludzkiego mózgu mierzącego się z ogromem docierających doń informacji.

Paweł Gąsowski, literaturoznawca, doktor nauk humanistycznych, badacz i znawca komiksu, ale i prawdziwy fan tej formy popkultury, za cel postawił sobie odpowiedź na pytanie, jakie mechanizmy decydują o tym, że lektura komiksu jest fascynującym procesem i doświadczeniem multimodalnym.


[opis wydawcy]


[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-