baner Waneko

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Promocja komiksu Mity i Postaci Afryki w komiksie


W czwartek 20 września o godzinie 19:00 w Staromiejskim Domu Kultury w Warszawie (Rynek Starego Miasta 2) odbędzie się promocja komiksu "Mity i Postaci Afryki w komiksie".
Zapraszamy na promocję książeczki „Bajki Międzykulturowe” oraz albumu „Mity i postaci Afryki w komiksie”., które powstały w ramach projektu Kultura Otwartości.

Spotkanie promocyjne odbędzie się w czwartek 20 października 2016 w Staromiejskim Domu Kultury w Warszawie.

godz. 17.00 - promocja książeczki "Bajki Międzykulturowe" - w programie spotkanie z bajką realizowane przez Studnię O a także międzykulturowe gry i zabawy oraz poczęstunek.

godz. 19.00 - promocja albumu "Mity i postaci Afryki" - w programie spotkanie z twórcami komiksu, występ Andy'ego Camara - prawdziwego griota z Gwinei wraz ze wspólnym śpiewaniem.

Wydarzeniu towarzyszy wystawa prac dzieci - ilustracji do książeczki, w Galerii Wyjście Awaryjne (wystawa w dniach 15 - 20 października 2016 r.).

Wstęp wolny.

Studnia O - pierwsze w Polsce stowarzyszenie opowiadaczy, działa od 1997 roku. Grupę Studnia O. tworzą: Beata Frankowska, Magda Górska, Paweł Górski, Jarek Kaczmarek, Agnieszka Aysen Kaim, Dorota Maciejuk, Gosia Litwinowicz. Źródłem opowieści jest bogata i różnorodna tradycja literatury ustnej: bajki i baśnie, mity i eposy z różnych kultur a także historie autorskie. Ich działalność nie jest jednak próbą rekonstrukcji dawnych praktyk opowiadania czy wiernym odtwarzaniem tradycyjnych narracji. Sztukę opowiadania traktują jako indywidualną twórczość artystyczną, inspirowaną tradycją, lecz wpisującą się w kontekst współczesności. Praktykę opowiadania historii łączą z rozległą działalnością animacyjną i edukacyjną.

Andy Camara - wybitny tancerz i muzyk gwinejski. Urodził się w Konakry w rodzinie o głębokich tradycjach artystycznych. Ojciec jego był szanowanym griotem, co sprawiało, że Andy od najmłodszych lat obcował z tradycyjną sztuką afrykańską. Od wczesnych lat szkolony był na tancerza. Współpracował z ogromną liczbą grup i baletów, między innymi: Ballet Farita, Ballet Kounkori Bamba, Ballet Merveille de Guinee, Ballet Djakhanki Kounda, Ballet Foniki, Academi Percusion (UNICEF). Aktualnie jest choreografem, a także dyrektorem artystycznym tancerzy i muzyków uznanego Ballet Sourakhata w Konakry, Matam. Jego głównym nauczycielem i mistrzem był Sorel Conti, tancerz Les Ballet Africains. Jest poważanym artystą w Gwinei i bardzo dobrym pedagogiem. Specjalnie na jego zajęcia przyjeżdżają tancerze z różnych stron świata, między innymi: Włoch, Francji, Japonii, Australii, USA. Jest mistrzem między Violi Wojciechowskiej (Strefa Rytmu, CKŚ). Jako pedagog ceniony jest również przez Afrykańczyków, zapraszany na warsztaty do różnych państw w samej Afryce, między innymi Senegalu, Burkina Faso czy Gambii. Jego twórczość nie zamyka się tylko na wiernym odtwarzaniu tradycji afrykańskich, ale również na kreowaniu wspaniałych, nowatorskich spektakli taneczno muzycznych. W Afryce pracuje również jako muzyk (dundunista). W Polsce, na co dzień, Andy tworzy i współpracuje z taneczną grupą SalsHall Ortodox. Jest artystą bardzo twórczym, cieszącym się ogromnym poważaniem w Afryce. Jego taniec i choreografie są oryginalne i maja niepowtarzalny styl. Warsztaty taneczne z Andym to możliwość pracy z wyśmienitym choreografem, a także poznania prawdziwych tańców afrykańskich bezpośrednio u
korzeni. Andy prowadzi zajęcia na festiwalu tańca i muzyki Around the Rhythm Festival.www.kulturaotwartosci.sdk.pl


Mity i Postaci Afryki w komiksie
Mity i Postaci Afryki w komiksie Mity i Postaci Afryki w komiksie Mity i Postaci Afryki w komiksie Mity i Postaci Afryki w komiksie[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-