NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Poznańska Dyskusyjna Akademia Komiksu - Justyna Czaja


W środę 19 października od godziny 18:00 w Czytelni Komiksów i Gazet NOVA w Poznaniu (ul. Franciszka Ratajczaka 38/40) odbędzie się kolejne spotkanie Poznańskiej Dyskusyjnej Akademii Komiksu. Spotkanie na temat "Co czytają i oglądają scenarzyści komiksowi? Literacko-filmowe inspiracje w komiksie "Blacksad" Diaza Canalesa i Guarnido" poprowadzi dr Justyna Czaja.
Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu oraz Fundacja Instytut Kultury Popularnej serdecznie zapraszają na pierwsze w tym roku akademickim spotkanie w ramach Poznańskiej Dyskusyjnej Akademii Komiksu. Tym razem spotkanie po raz pierwszy odbędzie się w NOVA. Czytelnia Komiksów i Gazet.

Już w najbliższą środę w Akademii wystąpi dr Justyna Czaja, która przyjrzy się scenariuszom w szeroko znanej i cenionej serii „Blacksad”.

Tytuł wykładu: Co czytają i oglądają scenarzyści komiksowi? Literacko-filmowe inspiracje w komiksie "Blacksad" Diaza Canalesa i Guarnido

Od stycznia 2016 roku PDAK zyskał nowego partnera Europost24 - dzięki któremu słuchacze kolejnych wykładów, prócz wrażeń z ciekawych prelekcji wynoszą ze spotkania także prezent związany z tematyką bądź specyfiką Akademii. Wśród słuchaczy październikowego spotkania zostaną rozlosowane: album współtwórczyni grupy rysowniczej Dream Team - AnFau "Notatki z codzienności" (wyd. Centrala, 2015) oraz egzemplarze "Zeszytów Komiksowych".

Justyna Czaja – doktor, adiunkt w Katedrze Filmu, Telewizji i Nowych Mediów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autorka książek „Historia Polski w komiksowych kadrach” oraz „Idź i patrz. Klasyka kina”. Interesuje się komiksem, kulturą popularną i kinem rosyjskim.


----------------------------------------PDAK to spotkania dla osób zainteresowanych komiksem i tych, którzy chcą go poznać z innej, ciekawszej strony.
PDAK to spotkania w formie wykładu lub prezentacji, podczas których ścierają się odmienne poglądy, widziane z różnych perspektyw naukowych.
PDAK to spotkania, na których równie ważne jak wykład są dyskusja i Twoje zdanie.
PDAK pozwoli zrozumieć, że komiks to coś więcej niż proste historyjki obrazkowe i odkryć fascynujący świat gry między słowem a obrazem.
Spotkania odbywają się w każdą trzecią środę miesiąca w Bibliotece Uniwersyteckiej przy ul. Ratajczaka 38/40, w sali 82 o godzinie 18.00.
Organizatorami Poznańskiej Dyskusyjnej Akademii Komiksu są Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu oraz Fundacja Instytut Kultury Popularnej.
Spotkania są otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

Kontakt:
dr Rafał Wójcik, Pracownia Starych Druków/Kolekcja Komiksów, Biblioteka Uniwersytecka, ul. Ratajczaka 38/40, 61-816 Poznań, tel.: 61 829-3829
email: rafal@amu.edu.pl
www: lib.amu.edu.pl
oraz
dr Michał Traczyk, Fundacja Instytut Kultury Popularnej, ul. Geodetów 30,60-447 Poznań; tel. 603079750
email: kontakt [at] fundacja-ikp.pl
www: fundacja-ikp.pl

[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-