baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Warsztaty komiksowe z Krzysztofem Gawronkiewiczem


Dzisiaj (12 października 2016) o godzinie 18:00 w Fotoplastikonie Warszawskim (Al. Jerozolimskie 51) odbędą się warsztaty komiksowe dla młodzieży i dorosłych prowadzone przez Krzysztofa Gawronkiewicza.
WARSZTATY KOMIKSOWE DLA MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH

Warsztaty przeznaczone dla osób, które amatorsko rysują lub piszą komiksy i chcą zasięgnąć rady specjalistów oraz porozmawiać, wymienić doświadczenia związane z tym tematem. Będą to spotkania zarówno dla osób, których tworzenie obrazkowych historii to tylko hobby, jak i dla tych, którzy wiążą swoją przyszłość z rysowaniem komiksów. Uczestnicy warsztatów będą rysować, pisać, czyli krok po kroku tworzyć komiksy. Warsztaty poprowadzą doświadczony rysownik Krzysztof Gawronkiewicz oraz świetny scenarzysta Grzegorz Janusz, którzy doradzą, jak stworzyć komiks idealny. Na koniec cyklu uczestnicy będą mogli spotkać się z wydawcą komiksów, który podpowie jak "rysunki z szuflady" zamienić w profesjonalne dzieło.
Zachęcamy do zabrania ze sobą własnych komiksów i pokazania ich naszym prowadzącym.

Warsztaty to cykl spotkań odbywających się w każdą październikową środę o godz. 18.00.
Wiek uczestników – od 15 lat.

Spotkanie II - 12.10.2016 godz. 18.00
Wstęp wolny, zapisy tel. 22 6296078 lub mkoziara@1944.pl

KRZYSZTOF GAWRONKIEWICZ - debiutował w 1989 r. na łamach literackiego miesięcznika „Fantastyka”. Laureat łódzkiego festiwalu (m.in. Grand Prix 1992 i 2000, najlepszy album 2002, 2004,2005). Uznany (zarówno przez krytykę jak i czytelników) za jednego z najlepszych współczesnych twórców komiksu. W 1993 r. rozpoczął prace nad komiksem „Achtung Zelig!” (do scenariusza Krystian Rosenberga), ukończonym i wydanym w Polsce w 2004 r., a także nieco później we Francji i Belgii. Dzieło okrzyknięto jednym z najwybitniejszych w historii polskiego komiksu.
Od 1994 r. tworzy serię „Miasteczko Mikropolis” (scen. Dennis Wojda). Album „Esencja” (do scenariusza Grzegorza Janusza) zwyciężył w europejskim konkursie Arte-Glénat i był nominowany do nagrody za debiut na festiwalu w Angoulême w 2006 r. We współpracy z tym scenarzystą opublikował albumy „Romantyzm” i „Kwintesencja”. W 2014 ukazało się „Powstanie” do tekstu Marzeny Sowy, a dwa lata później monograficzny album „Krzesło w piekle”.

GRZEGORZ JANUSZ - autor opowiadań i scenariuszy komiksowych. Zadebiutował (pod pseudonimem) humorystyczną miniaturą literacką wydrukowaną w 1991 r. w czasopiśmie dla dzieci „Fantazja”, a jego pierwszy komiks ukazał się w 1995 r. w „Nowej Fantastyce” („Ratman spotyka Van Gogha”, rys. Tomasz Niewiadomski). Publikował także w „Playboyu”, „Misiu”, „Machinie”, „Gazecie Wyborczej”, „Życiu Warszawy”, „Frondzie”, „Spirou”, „Lampie”, „Czasie Fantastyki” oraz w polskich i niemieckich antologiach SF.
Kilka razy wyróżniony na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Łodzi (Grand Prix w 2009 r. za pracę „Ostra Biel”, rys. Jacek Frąś).
Jego teksty były tłumaczone na angielski, francuski, niemiecki, czeski, rosyjski, litewski i serbski. Współpracuje z najwybitniejszymi polskimi rysownikami.

W zeszłym roku duet Gawronkiewicz & Janusz powrócił na rynek komiksowy eksperymentalnym albumem pod tytułem „Kwintesencja”.


[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-