baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Szczecińskie Spotkania Komiksowe #3


W sobotę 8 października w szczecińskiej Promedii (Al. Wojska Polskiego 2) odbędą się trzecie Szczecińskie Spotkania Komiksowe. Więcej informacji w rozwinięciu newsa.
8 października 2016 (sobota) zapraszamy na kolejne Szczecińskie Spotkania Komiksowe. Tym razem gościmy 4 prelegentów. Zaczynamy o 13.00.

Nasi goście (w kolejności wystąpień):

Arnold Woliński - politolog, instruktor kulturalno-oświatowy, grafik. Jego główną inspiracją są prace Andy’ego Warhola, ale znajdziemy też w nich wiele z poetyki pop-artu, secesji i - komiksu. Jego prace można zobaczyć też na blogu arnoldwolinski.blogspot.com

Artur "Wiseman" Niewczas - Na co dzień - Artur. Na konwentach i zlotach fanów - Wiseman (po naszemu: Mędrzec). Od kołyski wielbiciel i wyznawca kultury Dalekiego Wschodu, od kołyski. Fan wszystkiego, co pochodzi z Japonii. Do tego zapalony czytelnik oraz filmożerca, w obu przypadkach z dużym apetytem. Czciciel twórczości Quentina Tarantino, Iron Maiden i Grahama Mastertona.

Joachim Tumanowicz – vloger, prowadzi poświęcony komiksom kanał na Youtube „Szafa z komiksami”

Krzysztof Lichtblau - krytyk literacki, doktorant w Instytucie Polonistyki i Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Szczecińskim. W obszarze jego zainteresowań ważne miejsce zajmuje komiks, publikował na ten temat m. in. w „Zeszytach komiksowych”. Część jego tekstów dostępna jest na stronie szczecin.academia.edu/KrzysztofLichtblau

Przemysław Głowa – przewodnik miejski, „plecakowy bukinista”, prowadzi poświęcony książkom (i komiksom oczywiście) blog przemekglowa.blogspot.com

Spotkanie jak zawsze umili Liga Superbohaterów.

Po prezentacjach w ProMedia przeniesiemy się do Českiego Filmu na giełdę komiksów oraz wieczór z filmowymi adaptacjami komiksów.

Wszystkie osoby chętne do wystawienia się podczas giełdy prosimy o zgłoszenie tego faktu na adres: promocja@mbp.szczecin.pl do dn. 30 września 2016. Udział w giełdzie jest bezpłatny, zapewniamy stoliki, ale ilość miejsc dla wystawców jest ograniczona.

Godzinowy rozkład jazdy:
13.00 ProMedia – prezentacje
16.00 Český film – giełda komiksów
18.00 Český film – projekcja ekranizacji komiksu

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął Zachodniopomorski Portal Kulturalny elewatorkultury.org


[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-