baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Sobota z komiksem w Bytomiu


W sobotę 8 października o 10.00 w Biurze Promocji Bytomia (ul. Rynek 7) odbędzie się spotkanie wokół komiksu z Arielem Kałużą. Sobotniemu spotkaniu, będą towarzyszyć mini warsztaty z podstaw tworzenia komiksu.
Czy wiecie, że pierwszy komiks o przygodach Supermana powstał w 1938 roku, a „Batman” ma już 77 lat? O historii komiksu, swojej kolekcji i poszukiwaniu własnego stylu w tworzeniu obrazkowych fabuł, opowie Ariel Kałuża, który 8 października o 10.00 będzie gościem spotkania z cyklu Sobota z pasją w Biurze Promocji Bytomia.

To był początek lat 90- tych. Miałem może 7-8 lat, kiedy w po raz pierwszy wpadł mi w ręce komiks „Batman”. Wtedy jeszcze czytanie nie bardzo mnie interesowało, ale uparcie dążyłem do zrozumienia treści. Lata 90-te na rynku komiksowym w Polsce to okres, gdy co miesiąc można było nabyć mnóstwo tytułów. Co miesiąc więc w moje ręce trafiały 2-3 tytuły, które z czasem stworzyły gigantyczną kolekcję – mówi Ariel Kałuża.

Komiksy tak pochłonęły Ariela, który od dziecka przejawiał talenty plastyczne, że sam zaczął najpierw przerysowywać obrazki takich rysowników, jak Jim Lee, Simon Bisley czy Todd McFarlane, by z czasem wypracować swoją własną kreskę.

W latach szkoły podstawowej amatorsko rysowałem już swoje komiksy, wymyślając własne przygody superbohaterów. Później był udział w Międzynarodowym Konkursie Komiksowym organizowanym przez nieistniejący już portal Tenbit.pl, gdzie zająłem 24 miejsce z moim komiksem "Gorączka Życia" – mówi Ariel Kałuża.

Obecnie rysuje komiks, o tajemniczym tytule "Demanioł". Inspirowany książkami Neila Gaimana, kreską wielu artystów, komiks, autor podzielił na kilka części, które złożą się w jeden epizod. Gdy będzie gotowy, będzie go można znaleźć w internecie.

Sobotniemu spotkaniu, będą towarzyszyć mini warsztaty z podstaw tworzenia komiksu. Chętnych (dzieci i dorosłych) do wzięcia udziału w zabawie komiksem, zapraszamy do zapisów. Można je nadsyłać mejlowo na: promo@um.bytom.pl lub dzwoniąc pod nr tel.: 32 386 36 69. Liczba miejsc ograniczona. Wstęp wolny.

Przypominamy, że jeśli masz pasję i talent lub znasz kogoś, kto chciałby zaprezentować swoje zainteresowania, zgłoś się! Szukamy nie tylko osób uzdolnionych literacko czy plastycznie, ale wszystkich, którzy mają coś ciekawego do pokazania, np. niestandardowe kolekcje czy umiejętności, którymi mało kto może się pochwalić. Zgłoszenia z krótkim opisem, można nadsyłać mejlowo na: promo@um.bytom.pl lub dzwoniąc pod nr tel.: 32 386 36 69.


[Ystad za bytom.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-