baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

24-godzinne rysowanie komiksów w Gdańsku (2016)


W sobotę 15 października 2016 o godz. 12:00 w gdańskiej Szkole Podstawowej nr. 65 (ul. Śluza 6) rozpocznie się kolejna edycja 24-godzinnego rysowania komiksów. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich.
Spotykamy się 15.10.2016 o godz. 12.00 w Szkole Podstawowej nr. 65 ul. Śluza 6 Gdańsk.

20161015gdansk24h

"24-godzinny komiks" to pomysł amerykańskiego teoretyka komiksu Scotta McCloud'a. Taki komiks zawiera w sobie 24 strony, stworzone od początku do końca w czasie sesji 24-godzinnego rysowania. Od pierwszej edycji imprezy, zorganizowanej w USA według tego pomysłu, minęło już ponad 15 lat. W tym czasie inicjatywa zyskała sobie popularność na wszystkich kontynentach i posiada niezliczone lokalne odmiany. Pracownia Komiksowa w działająca przy Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Josepha Conrada w Gdańsku od 2009 roku jest jedynym polskim organizatorem biorącym udział w tej akcji.

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich, którzy chcieliby się włączyć do rysowania na czas.

Organizatorzy: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada Korzeniowskiego ( Pracownia Komiksowa), Fundacja " KRESKA" im. Janusza Christy oraz EDU ART MEDIA


Zasady:
W sobotę o godzinie 12:00 zostanie rzucony temat, pod który w ciągu 24 godzin będziemy mieć za zadanie stworzyć dwudziestocztero stronicowy komiks. Założenie jest takie, że ma być to jedna, zamknięta historia, ale umówmy się: czasu jest tak mało, że nikt nikomu w kartkę zaglądać nie będzie (;.

Dozwolone są teamy jak i praca w pojedynkę, zapraszamy zatem i rysowników i scenarzystów.

Więcej informacji wkrótce.


[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-